Mykolaiv State
Region Administration
Важлива інформація для громадян, вимушених залишити свої оселі.

18 April 2019

Тема: Події

Миколаївщина продовжує доводити свій лідерський потенціал із впровадження систем альтернативної енергетики, зокрема, завдяки тому, що в регіоні активно будуються сонячні електростанції. Так, у четвер, 18 квітня,  у селі Калинівка Вітовського району було відкрито новозбудовану сонячну електростанцію потужністю у 13,6 МВт та загальним обсягом інвестицій у розмірі 11 млн євро.

Будівництво нової електростанції розпочалось у вересні 2018 року. Наразі вона складається із більше ніж 39 тисяч сонячних панелей і 5 інверторів, які встановлені  для управління напругою. Загальна площа ділянки, на якій розташована станція, складає більше 20 гектарів. Завдяки цьому, кількість викидів вуглекислого газу, у порівнянні з вугільними електростанціями, буде зменшено на 18 тисяч тисяч тон/рік.

Участь у відкритті потужного енергетичного об’єкту взяли Надзвичайний та Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук, керівництво фірми-інвестора – канадської компанії Refraction Asset Management та компанії TIU Канада в Україні, керівник апарату Миколаївської облдержадміністрації Олександр Демчук, амбасадор відновлювальної енергетики Руслана Лижичко, представники Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України,  депутати, керівники місцевих органів влади, представники бізнес-спільноти.

«Буквально два роки тому ми розпочинали весь цей процес, і дуже приємно за такий короткий термін бачити неймовірні результати спільної роботи. Це вже 8-й об’єкт сонячної енергетики на Миколаївщині. На шляху до Європи, ми розуміємо важливість розвитку енергетичної сфери. Тому маємо позицію та бачення  голови облдержадміністрації Олексія Савченка щодо залучення інвестицій. Це один з пріоритетних напрямків роботи, тож зі свого боку місцева влада надала усю необхідну підтримку в рамках діючого законодавства. Мені дуже приємно, що інвестори вірять в потенціал Миколаївської області, вірять в Україну і ми успішно рухаємось до енергонезалежності та зеленої енергетики», - прокоментував керівник апарату Миколаївської ОДА Олександр Демчук.

Нагадаємо, що влітку 2017 року відбулась зустріч між керівництвом Миколаївської облдержадміністрації та канадської компанії TIU Canada Ltd стосовно залучення прямих інвестицій в розвиток сонячної енергетики та енергетичну сферу Миколаївської області. А вже влітку минулого року компанія отримала відповідний дозвіл на початок будівництва сонячної електростанції потужністю 13,575 МВт. Наразі ця електростанція – друга інвестиція в рамках угоди про Зону вільної торгівлі між Україною та Канадою, яка набула чинності в серпні 2017 року.

Зазначимо, що компанія  Refraction Asset Management (RAM), що є материнською компанією  TIU Канада,  це канадський сімейний офіс оснований в 2012 році, що інвестує на ранньому стані в Канаді, США та в окремих країнах, що розвиваються в проектах пов'язаних з енергетикою та ін.More news  →