Mykolaiv State
Region Administration
Важлива інформація для громадян, вимушених залишити свої оселі.

19 April 2019

Тема: Події

Департамент освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації виконує функції та повноваження лише у рамках, передбачених чинним законодавством. Згідно норм закону України «Про освіту», освітній процес є відокремленим від будь яких політичних процесів.

За інформацією департаменту освіти і науки облдержадміністрації, деякі студенти Чорноморського національного університету імені Петра Могили дійсно висловлювали бажання і наміри відвідати дебати між двома кандидатами у Президенти України, які були анонсовані на 19 квітня 2019 року.  Здебільшого це були студенти спеціальностей «Політологія», «Журналістика», «Правознавство».

Ні департамент освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації, ні адміністрація Чорноморського національного університету імені Петра Могили не займалися організацією подібних поїздок, і про будь-які деталі таких поїздок не поінформовані.

Разом з тим, зазначаємо, що в Україні вперше проводяться дебати між кандидатами у Президенти України у такому форматі.

Конституцією України кожному громадянину гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань; право на свободу пересування; право на свободу світогляду і віросповідання; право на свободу об'єднання у політичні партії та громадські організації та ін.

Відповідно до цього, ні департамент освіти і науки Миколаївської ОДА, ні керівництво Чорноморського національного університету імені Петра Могили не мають права в будь-який спосіб щось заборонити громадянам України, які досягли повноліття, і обмежити їх конституційні права.

За інформацією ЗМІ, команди обох кандидатів на пост Президента України, які планують приймати участь у дебатах, запрошують на них своїх прихильників, тому вважаємо за доцільне із подібних питань звертатися саме до них.More news  →