Николаевская областная
государственная администрация
официальный сайт

Областная государственная администрация

Районні державні адміністрації

Миколаївська обласна рада

Взаємодія з громадськістю

Запобігання проявам корупції

Економіка

Регуляторна політика та підприємництво

Європейська інтеграція

Доступ до публічної інформації

Адміністративні послуги

Центр надання адміністративних послуг

Громадська рада

Державні інформаційні ресурси

Реагування на критику

Децентралізація державної влади

Інформація для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Очищение власти

Режим підвищеної готовності

Герої не вмирають

Конкурсний відбір суб'єктів оціночної діяльності

Консультації з громадськістю

Офіс розвитку Миколаївщини

Миколаївська обласна виборча комісія інформує

Євроатлантична інтеграція

Інтерактивна мапа проектів будівництва

Державний кордон України

100-річчя державної служби України

Регіональна комісія з реабілітаціїПредставництво Президента України в Автономній Республіці Крим�������� �������� ����������� ������ �� ����� �� 2020 ����Важлива інформація для громадян, вимушених залишити свої оселі.
06 Марта 2015

Захисні споруди зможуть взяти 30% населення - 300 тисяч осіб

Тема: Події

Про готовність споруд цивільного захисту розповів начальник ГУ ДСНС України в Миколаївській області Максим Грицаєнко під час засіданні колегії Миколаївської облдержадміністрації.

За його словами, на території Миколаївської області розміщено 1139 споруд цивільного захисту, з яких 257 – бомбосховища, а 882 – протирадіаційні укриття. Крім цього, в області 832 простих укриття – підвальні та пристосовані приміщення, а також приміщення подвійного призначення, в яких може додатково сховатися 67000 людей. Всього ж в області у відповідних приміщеннях може сховатися 30% населення від загальної чисельності, а це понад 300 тисяч чоловік. Максим Грицаєнко акцентував увагу, що останні споруди для укриття були побудовані в 70-х роках минулого століття.

Він повідомив, що проведено ряд перевірок приміщень, за результатами яких до адміністративної відповідальності притягнуто 132 особи. На початку минулого року 68% захисних споруд не були підготовлені до прийому населення області, але завдяки спільним зусиллям влади, громадських організацій та власників приміщень вдалося упорядкувати 73%, тобто 836 споруд готові до прийому населення. Тільки з початку 2015 року вдалося привести в режим готовності, або обмеженої готовності 152 споруди.

Готові до прийому укриття Новоодеського, Снігурівського районів. В Новоодеському та Миколаївському районних бюджетах, а також в міських бюджетах Миколаєва та Вознесенська передбачено понад 1,5 мільйони гривень для приведення в готовність захисних споруд.

Максим Грицаєнко розповів, що розроблені та впроваджені інтерактивні карти розміщення захисних споруд, не тільки по місту Миколаєву, а й по всій області.

За словами головного рятувальника області, дуже важливо провести технічну інвентаризацію захисних споруд. Станом на 1 березня, 878 приміщень підлягають інвентаризації. На 579 об'єктах інвентаризація вже закінчена.

Найгірший стан за результатами технічної інвентаризації в Очаківському (40%), Доманівському (41%), Вознесенському (46%), Миколаївському (51%), Врадіївському (55%) районах, у містах Очакові (47%) та Первомайську (53% ). Всі ці показники нижчі за среднеобласні. Проблемним залишається проведення інвентаризації в «Укртелекомі», «Укрпошті», на КП «Фармація», ПАТ «Чорноморський суднобудівний завод» та ДП «Суднобудівний завод ім. 61 комунара», «Племрепродуктор «Степове». За словами Максима Грицаєнка, керівництво підприємств в категоричній формі відмовляється проводити інвентаризацію, або не визнають наявність захисних споруд на своєму балансі, незважаючи на те, що захисні споруди внесені до єдиного державного реєстру. І хоча матеріали по цих справах були направлені в правоохоронні органи, і до директорів підприємств застосовувалися штрафні санкції, ситуація не змінилася. Всього в області 237 таких споруд.

За результатами розгляду даного питання голова облдержадміністрації Вадим Меріков попередив керівництво Очаківської міської ради, Очаківської та Доманівської райдержадміністрацій, директора підприємства КП «Фармація» про персональну відповідальність за організацію та проведення технічної інвентаризації захисних споруд на підвідомчих територіях.

Головам РДА і міст обласного значення керівник області доручив до 30 березня завершити технічну інвентаризацію захисних споруд на рівні 100%. «Знаю, що складно – але ви це зробите», – сказав Вадим Меріков. Також керівництву підприємств рекомендовано вжити заходів з проведення техінвентаризації.Все новости  →