Николаевская областная
государственная администрация
официальный сайт

Областная государственная администрация

Районні державні адміністрації

Миколаївська обласна рада

Взаємодія з громадськістю

Запобігання проявам корупції

Економіка

Регуляторна політика та підприємництво

Європейська інтеграція

Доступ до публічної інформації

Адміністративні послуги

Центр надання адміністративних послуг

Громадська рада

Державні інформаційні ресурси

Реагування на критику

Децентралізація державної влади

Інформація для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Очищение власти

Режим підвищеної готовності

Герої не вмирають

Конкурсний відбір суб'єктів оціночної діяльності

Консультації з громадськістю

Офіс розвитку Миколаївщини

Миколаївська обласна виборча комісія інформує

Євроатлантична інтеграція

Інтерактивна мапа проектів будівництва

Державний кордон України

100-річчя державної служби України

Регіональна комісія з реабілітаціїПредставництво Президента України в Автономній Республіці Крим�������� �������� ����������� ������ �� ����� �� 2020 ����Важлива інформація для громадян, вимушених залишити свої оселі.
02 Мая 2019

35 тисяч ветеранів війни на Миколаївщині отримають одноразову грошову допомогу до 5 травня

Тема: Події

 

Згідно законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань» до 5 травня 2019 року ветеранам війни передбачена виплата щорічної разової грошової допомоги. Про це розповіла директор департаменту соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації Оксана Єльчієва.

«Планується, що у 2019 році допомогу отримають понад 35 тисяч ветеранів, які проживають на території Миколаївської області на загальну суму 35,2 млн грн», - повідомила Оксана Єльчієва.

Так, відповідно до прийнятого цього року рішення Уряду у 2019-му виплату щорічної разової грошової допомоги до 5 травня передбачено у таких розмірах:

1) інвалідам війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 14 років) в'язням концентраційних таборів, ґетто та інших місць примусового тримання, визнаним інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

I групи - 3850 гривень;

II групи - 3400 гривень;

III групи - 2 950 гривень;

2) учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 18 років) в'язням концентраційних таборів, ґетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, - 1295 гривень;

3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, - 3850 гривень;

4) членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, - 840 гривень;

5) учасникам війни та колишнім в'язням концентраційних таборів, ґетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога - 530 гривень.

"Виплата разової грошової допомоги проводиться управліннями соціального захисту населення щорічно до 5 травня через поштові відділення зв’язку або через установи банків (шляхом перерахування на особовий рахунок отримувача) за місцем отримання пенсії, а особам, які не є пенсіонерами – за місцем їх проживання чи одержання грошового утримання. При цьому, якщо ветеран війни одночасно належить до кількох категорій, наприклад, є учасником війни і членом сім’ї померлого (загиблого), виплачується одна допомога – у більшому розмірі, в даному випадку, як члену сім’ї померлого (загиблого) – 840 гривень», - роз’яснила директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.

Оксана Єльчієва відзначила, що виплата разової грошової допомоги, передбаченої Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистський переслідувань”, здійснюється  органами соціального захисту населення за списками осіб які мають право на допомогу, що  надаються Пенсійним фондом України.

А особам, які не перебувають на обліку в органах Пенсійного фонду України, за списками, які надаються Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Національною гвардією, Національною поліцією, Державною фіскальною службою, Державною службою з надзвичайних ситуацій, Службою безпеки, Службою зовнішньої розвідки, Міністерством юстиції, Управлінням державної охорони, Адміністрацією Державної прикордонної служби, Адміністрацією Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Державною спеціальною службою транспорту, Генеральною прокуратурою України, іншими утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями, підприємствами, установами, організаціями.

Ті особи, які не перебувають на обліку в жодній з перелічених установ,  може бути виплачена допомога органами соціального захисту населення безпосередньо, за їх заявою.

Оксана Єльчієва додала, що разова грошова допомога виплачується в разі набуття громадянином статусу ветерана війни до 5 травня відповідного року, в якому здійснюється виплата допомоги. Звернутися за допомогою громадяни мають можливість до  вересня поточного року.

Якщо ж статус ветерана війни буде встановлено після 5 травня 2019 року, в цьому році ветеран не матиме права на одержання разової грошової допомоги.

Оксана Єльчієва наголосила, якщо у 2019 році особа вперше набуває право на виплату разової грошової допомоги та їй встановлено відповідний статус до 5 травня цього року, їй необхідно обов’язково звернутися до управління соціального захисту населення за місцем проживання (якщо пенсіонер – за місцем отримання пенсії) та надати паспорт, ідентифікаційний номер та відповідне посвідчення встановленого зразка.

Додамо, що всю необхідну інформацію стосовно виплати одноразової грошової допомоги ветеранам війни можна отримати за телефоном 0512-37-11-09.

 Все новости  →