Николаевская областная
государственная администрация
официальный сайт

Областная государственная администрация

Районні державні адміністрації

Миколаївська обласна рада

Взаємодія з громадськістю

Запобігання проявам корупції

Економіка

Регуляторна політика та підприємництво

Європейська інтеграція

Доступ до публічної інформації

Адміністративні послуги

Центр надання адміністративних послуг

Громадська рада

Державні інформаційні ресурси

Реагування на критику

Децентралізація державної влади

Інформація для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Очищение власти

Режим підвищеної готовності

Герої не вмирають

Конкурсний відбір суб'єктів оціночної діяльності

Консультації з громадськістю

Офіс розвитку Миколаївщини

Миколаївська обласна виборча комісія інформує

Євроатлантична інтеграція

Інтерактивна мапа проектів будівництва

Державний кордон України

100-річчя державної служби України

Регіональна комісія з реабілітаціїПредставництво Президента України в Автономній Республіці Крим�������� �������� ����������� ������ �� ����� �� 2020 ����Важлива інформація для громадян, вимушених залишити свої оселі.
14 Мая 2019

Тема: Події

 

На цьому заступник голови облдержадміністрації Олександр Кушнір наголосив сьогодні, 14 травня, у ході засідання круглого столу «Смарт-спеціалізація: результат співпраці влади, бізнесу, науки», організованого за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини через IFA.

Він також додав, що в облдержадміністрації вже розпочато роботу з розробки проекту Стратегії розвитку регіону на період до 2027 року з урахуванням смарт-спеціалізації.

«Абсолютно в правильному руслі стоїть питання врахування в розробці Стратегії розвитку на наступні роки саме смарт-спеціалізації. Це те, на чому практично побудована робота всіх європейських країн. І ми вже розпочали відповідну роботу, де врахуємо засади смарт-спеціалізації. Незабаром відбудеться засідання робочої групи. Зазначу, що абсолютно логічним є використання і врахування смарт-спеціалізації, а саме використання тих конкурентних переваг, які існують в тому чи іншому регіоні, щоб максимізувати на основі інноваційного підходу переваги регіону. Адже кожен регіон має свої специфічні переваги і їх треба використовувати», - підкреслив Олександр Кушнір.

Заступник голови ОДА відзначив, що на Миколаївщині з 2014 року розпочалася реалізація Стратегії розвитку області, яка завершується в 2020 році. Стратегія базувалася на трьох основних цілях, а саме: стійкому економічному зростанню на основі інноваційного розвитку багатогалузевої економіки; високій якості життя людини; збереженні та розвиту територій.

Свідченням ефективності стратегії наведені такі вагомі показники:

- валовий регіональний продукт у 2014 році складав трохи більше 30 тис. грн на одну особу, в 2017 році становив більше 60 тис. грн;
- дохід розрахунку на одну особу зріс з 29 тис. до 45 тис. грн;
- оплата праці зросла з 4 тис. грн до 8,2 тис. грн;
- за розвитком експорту Миколаївщина посідає стабільне 3-4 місце серед регіонів України, значно випереджуючи сусідні області.

«Вважаю, що потужний синергетичний ефект може відбутися на місцевому рівні саме через смарт-спеціалізацію, де можна поєднати бізнес, науку, місцеве самоврядування, і визначати через шляхи дослідження і обговорення усі існуючі переваги. Такі зустрічі як сьогоднішня сприяють появі гарних ідей, які обов’язково будуть реалізовані і направлені, перш за все, на розвиток нашого прекрасного краю», - наголосив Олександр Кушнір.

 Все новости  →