Миколаївська обласна
державна адміністрація
офіційний сайт

Обласна державна адміністрація

Районні державні адміністрації

Миколаївська обласна рада

Економіка

Регуляторна політика та підприємництво

Взаємодія з громадськістю

Консультації з громадськістю

Доступ до публічної інформації

Запобігання проявам корупції

Європейська інтеграція

Євроатлантична інтеграція

Адміністративні послуги

Центри надання адміністративних послуг

Громадська рада

Державні інформаційні ресурси

Реагування на критику

Децентралізація державної влади

Офіс розвитку Миколаївщини

Інформація для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Очищення влади

Режим підвищеної готовності

Герої не вмирають

Конкурсний відбір суб'єктів оціночної діяльності

Миколаївська обласна виборча комісія інформує

Інтерактивна мапа проектів будівництва

Державний кордон України

100-річчя державної служби України

Регіональна комісія з реабілітаціїПредставництво Президента України в Автономній Республіці Крим�������� �������� ����������� ������ �� ����� �� 2020 ����Важлива інформація для громадян, вимушених залишити свої оселі.

Економіка

Перейти до сайту департаменту економічного розвитку та регіональної політики

Інвестиційні можливості Миколаївщини

Державні/публічні закупівлі

Міжрегіональне співробітництво з регіонами іноземних країн

До відома суб'єктів ЗЕД

Виставки, форуми, конференції, ділові пропозиції

Статистична інформація

Стратегія розвитку Миколаївської області

Інвестиційний форум «Миколаївщина – надійний партнер»

Шановні пані та панове!

Ми раді тому, що в останні роки значно зросла зацікавленість українських та іноземних компаній в розвитку свого бізнесу на території нашої області. Наш регіон, який славиться працьовитими людьми, унікальними природними ресурсами та значним виробничим потенціалом, відкритий до плідної і взаємовигідної співпраці з усіма партнерами в Україні та за її кордонами.
В Україні та за її межами великим попитом користується продукція провідних миколаївських підприємств: ДП НВКГ «Зоря»-«Машпроект», ПАТ «Завод «Екватор», ТДВ «Первомайськдизельмаш», ПАТ «Завод «Фрегат», ТОВ «Сандора», ФГ «Органік Сістемс» холдингу «Агрофьюжн»,
ВАТ «Коблево», ПАТ «Баштанський сирзавод», ПАТ «Первомайський молочноконсервний комбінат» та ін.
Високий промисловий потенціал представляє суднобудівна галузь, провідне місце у якій займають ПАТ «Чорноморський суднобудівний завод», ПАТ «Миколаївський суднобудівний завод «Океан», ДП «Суднобудівний завод імені 61 комунара». Суднобудівні підприємства Миколаївщини володіють могутнім виробничим потенціалом, який дозволяє виготовляти продукцію за міжнародними стандартами якості, зокрема: контейнеровози, буксири, танкери, балкери, вантажні універсальні судна, багатоцільові вантажні судна великої вантажопідйомності тощо. Завдяки державній підтримці в області почало своє відроження віськове кораблебудування.
Родючі південні чорноземи Миколаївської області сприяють вирощуванню великих врожаїв зернових культур, винограду, овочів, соняшнику та інших сільськогосподарських культур.
Туристично-рекреаційний комплекс представлений національним археологічним заповідником «Ольвія», національним природними парками «Бузький Гард», «Білобережжя Святослава», чорноморськими курортними зонами Коблеве та Очаків, регіональними ландшафтними парками «Гранітно-степове Побужжя», «Кінбурнська коса», «Тилігульський» і «Приінгульський», в яких щороку відпочивають сотні тисяч гостей з усіх куточків України та багатьох країн світу.
Інвестиційній привабливості Миколаївського регіону сприяє розвинена транспортна інфраструктура, науково-технічний потенціал та сучасні інформаційні та енергетичні мережі.
Однією із стратегічних задач соціально-економічного розвитку регіону є розвиток транспортно-логістичного комплексу Миколаївської області. Географічне розташування області на вході до внутрішніх водних шляхів, розгалужена потужна транспортна система, до складу якої входять всі види транспорту (залізничний, морський, річковий, автомобільний, авіаційний та трубопровідний), наявність судноплавних водних артерій – все це відіграє провідну роль для розвитку Миколаївського транспортного (інтермодального) вузла та дає можливість ефективного розвитку морегосподарського комплексу.
Відмінна особливість регіону - об'єднання декількох водних маршрутів – судноплавних шляхів в гирлах річок Дніпро та Південний Буг, які об'єднані в природне утворення Дніпро-Бузький басейн, і вихід через Бузько-Дніпровський-лиманський канал до Чорного моря.
Основою морегосподарського комплексу регіону є:
державне підприємство «Дельта-лоцман», яке надає послуги лоцманського проведення суден в морських і річкових портах держави, а також є провідним підприємством у системі забезпечення безпеки судноплавства України в акваторії Чорного моря;
морські порти: ДП «Миколаївський морський торговельний порт», Спеціалізований морський порт «Октябрьск», ТОВ «Порт «Очаків»;
річковий порт ДП «Миколаївський річковий порт» АСК «Укррічфлот»;
великі приватні морські термінали: ТОВ СП «Нібулон», ТОВ «Миколаївський спеціалізований порт Ніка-Тера», Миколаївське підприємство ТОВ «Термінал-Укрхарчозбутсировина».
Портове господарство Миколаївщини має широкі можливості по перевантаженню і зберіганню таких вантажів: металопродукція, технічні засоби, тарно-штучні вантажі, зернові культури, наливні (нафтопродукти, маляса, різноманітні масла), навалочні (вугілля, залізорудна сировина, окатиші, фосфорити та ін.) тощо.
На сьогодні в області успішно реалізують інвестиційні проекти компанії зі світовим ім'ям: PepsiCo, Dyckerhoff, SunInterbrew, РусАл, Groupe Lactalis та інші.