Миколаївська обласна
державна адміністрація
офіційний сайт

Обласна державна адміністрація

Районні державні адміністрації

Миколаївська обласна рада

Економіка

Регуляторна політика та підприємництво

Взаємодія з громадськістю

Консультації з громадськістю

Доступ до публічної інформації

Запобігання проявам корупції

Європейська інтеграція

Євроатлантична інтеграція

Адміністративні послуги

Центри надання адміністративних послуг

Громадська рада

Державні інформаційні ресурси

Реагування на критику

Децентралізація державної влади

Офіс розвитку Миколаївщини

Інформація для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Очищення влади

Режим підвищеної готовності

Герої не вмирають

Конкурсний відбір суб'єктів оціночної діяльності

Миколаївська обласна виборча комісія інформує

Інтерактивна мапа проектів будівництва

Державний кордон України

100-річчя державної служби УкраїниПредставництво Президента України в Автономній Республіці Крим


�������� �������� ����������� ������ �� ����� �� 2020 ����Важлива інформація для громадян, вимушених залишити свої оселі.

Євроінтеграція: регіональний аспект

Зовнішньоекономічна діяльність підприємств Миколаївської області з країнами Європейського Союзу

Підписання Угоди про асоціацію та початок тимчасового застосування окремих її положень відкрило новий формат співпраці між Україною та ЄС, який постійно розширюється.
Зовнішня торгівля Миколаївської області з європейськими країнами динамічно розвивається. За останні п’ять років експорт товарів і послуг до країн європейського товариства збільшився на 8,3%, імпорт – на 10,5%. Частка країн ЄС в обласному експорті товарів і послуг зросла з 13,5% у 2013 р. до 16,6% у 2017 р., імпорті – з 23,7 % до 32,3%.
У 2017 році експорт товарів і послуг зменшився на 8,3% порівняно з 2016 роком і становив 349 млн.дол.США, імпорт збільшився на 3,0% до 263,7 млн.дол.США.
В експорті товарів більше половини припало на продукти рослинного походження: зернові культури та насіння олійних рослин. Експортували також макуху, олію, консервовані томати та води, одяг, мед, шкірсировину, механічне та електротехнічне обладнання, контейнери, металоконструкції тощо на 269,3 млн.дол.США.
Миколаївщина має потенціал для нарощення експортних поставок до ЄС в галузі агропромислового комплексу та переробної промисловості, зокрема, харчових продуктів та напоїв.
Збільшити свою присутність на європейських ринках можуть підприємства швейної галузі. Їхня продукція вже представлена в багатьох країнах, у т.ч. Бельгії, Великобританії, Латвії, Німеччини, Польщі та Франції.
Основними партнерами області в експорті товарів були Іспанія (30,6% до загального обсягу експорту товарів з країнами ЄС), Італія (16,8%), Нідерланди (14,9%), Німеччина (8,0%), Польща (7,5%), Бельгія (3,9%), Франція (3,8%), Португалія (3,0%).
В структурі зовнішньої торгівлі з країнами ЄС сфера послуг становить майже чверть від загального експорту. У 2017 році експорт послуг суб’єктами господарювання збільшився на 9,5% до 83,1 млн.дол.США.
Європейським компаніям надавалися транспортні послуги, з ремонту, ділові та послуги з переробки матеріальних ресурсів. Основними партнерами Миколаївщини в експорті послуг були Велика Британія, Латвія, Естонія, Нідерланди, Кіпр.
Скасування ввізних мит Україною для європейських компаній з 1 січня 2016 року мало вплив на імпорт продукції – у 2017 році відбулось зростання на 16,8% у порівнянні з 2016 роком до 239,6 млн.дол.США (порівняно з 2015 р. - на 73,7%). Суб’єкти господарювання області ввозили механічне та електротехнічне обладнання, харчові продукти, транспортні засоби, недорогоцінні метали та вироби з них, нафтопродукти, каустичну соду, пластмасові та гумові вироби, інші товари.
Найбільшими імпортерами товарів серед країн ЄС є Польща (17,1%), Італія (14,9%), Німеччина (12,8%), Бельгія (10,0%), Велика Британія (8,0%), Ірландія (7,5%), Франція (6,2%), Нідерланди (4,0%).
Суб’єктам господарювання області також надавались ділові послуги, послуги, пов’язані з подорожами, транспортні, роялті та інші на 24,1 млн.дол.США, в основному, компаніями з Великої Британії, Кіпру, Естонії, Угорщини, Нідерландів.
Країни ЄС є основними інвесторами в економіку області. У розвиток підприємств області європейцями внесено 158,7 млн.$ або 75,7% від загальнообласного обсягу прямих іноземних інвестицій. Європейський капітал, в основному, зосереджений на підприємствах морегосподарського комплексу, переробної промисловості та з виробництва електроенергії.
Найбільша частина прямих іноземних інвестицій внесена з країн Європейського Союзу, зокрема з Кіпру (46,5%), Нідерландів (22,1%), та Бельгії (5,2%).
Підтвердженням інтересів європейських інвесторів є реалізація в області інвестиційних проектів такими компаніями як «Dyckerhoff» (Німеччина), «ED&F Man Ltd» (Велика Британія), «Lactalis» (Франція) та інших, які продовжують інвестувати у розвиток економіки регіону.

Виконання плану заходів з імплементації Угоди про асоціацію в Миколаївській області

Основні заходи, присвячені відзначенню Дню Європи в Україні, які проводитимуться протягом травня в м.Миколаєві та Миколаївській області

  План заходів щодо відзначення Дня Європи в Україні, які проводитимуться у Миколаївській області 2018 року
Формат: PDF | Добавлен: 26/04/2018 12:38:01
82Kb Скачать Завантажити
  Звіт про виконання заходів щодо святкування Дня Європи в Україні, які проведено у Миколаївській області 2018 року
Формат: PDF | Добавлен: 19/09/2018 08:47:42
121Kb Скачать Завантажити