Миколаївська обласна
державна адміністрація
офіційний сайт


Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим�������� �������� ����������� ������ �� ����� �� 2020 ����


Важлива інформація для громадян, вимушених залишити свої оселі.

Євроінтеграція: регіональний аспект

Зовнішньоекономічна діяльність підприємств Миколаївської області з країнами Європейського Союзу

На сучасному етапі розвитку інтеграція до Європейського Союзу є одним із головних зовнішньополітичних пріоритетів України. Цей вибір відкриває нові перспективи для співробітництва з розвиненими країнами континенту, економічного зростання, зміцнення позицій держави на міжнародній арені.
Після підписання Угоди про асоціацію та початку тимчасового застосування окремих її положень формат співпраці між Україною та ЄС постійно розширюється та поглиблюється.
Зовнішня торгівля Миколаївської області з європейськими країнами має важливе значення для розвитку економіки області. За останні п’ять років експорт товарів до країн європейського товариства збільшився майже на третину.
У 2016 році обсяг експорту збільшився на 26,1% у порівнянні
з 2015 роком. Частка країн ЄС в обласному експорті товарів становила 18,5%, імпорті – 29,5%, у вартісному виразі - 307,9 та 200,1 млн.дол.США відповідно. Понад три чверті товарів припало на продукти рослинного походження: зернові культури та насіння олійних рослин.
Підприємства області експортували також консервовані томати, мед, макуху, олію соняшникову, одяг, механічне та електротехнічне обладнання, шкірсировину, судна, металоконструкції тощо. Зокрема, зріс попит на насіння олійних рослин, продукти переробки овочів, зерно, мед, шкірсировину, судна, металоконструкції та одяг.
Основними партнерами області в експорті товарів були Іспанія, Італія, Нідерланди, Польща, Португалія, Бельгія, Німеччина, Франція.
Миколаївщина має потенціал для нарощення експортних поставок до ЄС в галузі агропромислового комплексу та переробної промисловості, зокрема, виробництва харчових продуктів та напоїв.
Збільшити свою присутність на європейських ринках можуть підприємства швейної галузі. Їхня продукція вже представлена в багатьох країнах, у т.ч. Бельгії, Великобританії, Латвії, Німеччини, Польщі та Франції.
Слід відзначити, що скасування ввізних мит Україною для європейських компаній з 1 січня 2016 року мало вплив на імпорт продукції –відбулось зростання на 45,1% у порівнянні з 2015 роком (у 2015 році відбулось збільшення майже на 2,0%). Суб’єкти господарювання області ввозили механічне та електротехнічне обладнання, транспортні засоби, консервовані овочі та соки, цукор з цукрової тростини, нафтопродукти, каустичну соду, пластмасові вироби та інші товари.
Країни ЄС надалі є основними інвесторами в економіку області.
У розвиток підприємств області європейцями внесено 170 млн.$ або майже 80% від загальнообласного обсягу прямих іноземних інвестицій. Європейський капітал, в основному, зосереджений на підприємствах морегосподарського комплексу, переробної промисловості та з виробництва електроенергії.
У 2016 році підприємства Миколаївщини презентували свою продукції на форумах та виставках, зокрема, на винному форумі в Італії, виставках механічного обладнання та харчових продуктів у Франції, суднобудування в Німеччині.
Протягом 2016 року Миколаївську область відвідали делегації Посольств Королівства Нідерланди, Великої Британії, Естонської Республіки, Представництва Європейського Союзу в Україні та Європейської Академії Берліну.
Під час візитів іноземні гості знайомились з економічним, експортним, інвестиційним та туристичним потенціалом Миколаївщини; проведено зустрічі з бізнесовими колами; членам делегацій надавалися презентаційні матеріали про область, експортні та інвестиційні пропозиції підприємств.
За підтримки Посольства України в Республіці Хорватія та на виконання Угоди про співробітництво між Миколаївщиною та Карловацькою жупанією облдержадміністрацією другий рік поспіль організовано літній відпочинок дітей учасників антитерористичної операції та родин переселенців на Адріатичному узбережжі Хорватії. Допомогу в отриманні віз також надавали Посольства Угорщини та Хорватії в Україні.

Виконання плану заходів з імплементації Угоди про асоціацію в Миколаївській області

Основні заходи, присвячені відзначенню Дню Європи в Україні, які проводитимуться протягом травня в м.Миколаєві та Миколаївській області

  План заходів щодо відзначення Дня Європи в Україні, які проводитимуться у Миколаївській області 2017 року
Формат: PDF | Добавлен: 19/04/2017 12:53:57
89Kb Скачать Завантажити
  Звіт про виконання заходів щодо святкування Дня Європи в Україні, які проведено у Миколаївській області 2017 року
Формат: PDF | Добавлен: 26/06/2017 15:02:58
118Kb Скачать Завантажити