Миколаївська обласна
державна адміністрація
офіційний сайт

Обласна державна адміністрація

Районні державні адміністрації

Миколаївська обласна рада

Економіка

Регуляторна політика та підприємництво

Взаємодія з громадськістю

Консультації з громадськістю

Доступ до публічної інформації

Запобігання проявам корупції

Європейська інтеграція

Євроатлантична інтеграція

Адміністративні послуги

Центри надання адміністративних послуг

Громадська рада

Державні інформаційні ресурси

Реагування на критику

Децентралізація державної влади

ПОВІДОМ ПРО КОРУПЦІЮ

Інформація для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Очищення влади

Режим підвищеної готовності

Герої не вмирають

Конкурсний відбір суб'єктів оціночної діяльності

Миколаївська обласна виборча комісія інформує

Інтерактивна мапа проектів будівництва

Державний кордон України

100-річчя державної служби України

Регіональна комісія з реабілітаціїПредставництво Президента України в Автономній Республіці Крим�������� �������� ����������� ������ �� ����� �� 2020 ����Важлива інформація для громадян, вимушених залишити свої оселі.
15 Липня 2014

Впровадження інклюзивної освіти в центрі уваги обласної влади

Тема: Події

Питання інклюзивної освіти обговорили сьогодні заступник голови Миколаївської облдержадміністрації Оксана Янішевська з батьками дітей з особливими потребами та представниками громадських організацій.

– Особисто я зіткнулась з проблемою, що люди з особливими потребами не мають безбар’єрного доступу. Тому сьогодні я зібрала не представників служб та департаментів, а людей, яким ці проблеми відомі краще за всіх. Хочу вас вислухати, для того щоб розібратися та виробити стратегію, а наступного разу ми зустрінемося з представниками структурних підрозділів. На сьогоднішній день, зрозуміло, що ми маємо інклюзивну освіту тільки в папках нормативних документів, більше нічого, – зазначила Оксана Альбінівна.

За словами Олексія Долгих, у Львові 20 об’єктів, які мають інклюзію, що не можна сказати про Миколаївську область.

– Переконаний, що Миколаївщина має почати з чистого аркушу. Без фінансової та нормативно-правовою бази зрозуміло, що ми нічого не зробимо. Але крім цього, головне – бажання батьків, директора школи та представників влади, – зазначив Олексій Олександрович.

  Олексій Долгих впевнений, що його двом діточкам буде комфортно саме в спеціалізованій школі «Академія дитячої творчості», тим паче, що директор школи вже створює всі необхідні умови для дітей з особливими потребами. Олексій не переймається, що його доньки підуть до класу, в якому 30 учнів.

– В цьому році до цієї школи підуть дві дитини, наступного року вже більше, якщо ми створимо всі умови для цього. Я переконаний, що ми можемо запустити 2 пілотних проекти в нашій області. Один на базі спеціалізованої школи «Академія дитячої творчості», другий на базі школи-інтернату №3, – переконаний Олексій.

На думку Тетяни Кравченко, на Миколаївщині інклюзивну освіту звели до поняття корекційних класів. Жодний навчальний заклад не має відповідної доступності дітей  з особливими потребами. Крім того, на базі шкіл не можна надати відповідних соціально-реабілітаційних послуг для таких дітей. Тетяна Вікторівна переконана, що саме на базі  школи-інтернату №3 можна створити клас для таких діточок, щоб вони не втратили всі здобуті навички.

– Тож задачі ми визначили, на сьогоднішній день в нас є два навчальних заклади, які готові приймати дітей з особливими потребами. Тому наступного тижня разом з вами поїдемо до цих закладів, зустрінемося з директорами та перевіримо стан справ. Головне, щоб 1 вересня до школи пішли ваші дітки, – зазначила Оксана Альбінівна.

На сьогоднішній день, за даними Миколаївської психолого-медико-педагогічної комісії в області у 2013/2014 навчальному році на обліку перебуває 53 дитини з діагнозом ДЦП, порушенням опорно-рухового апарату та збереженим інтелектом; 18 дітей з діагнозом ДЦП та затримкою психічного розвитку; 24 дитини з діагнозом ДЦП та легкою розумовою відсталістю. Всі вони потребують інклюзивної освіти, але до шкіл підуть тільки 6 дітей. 

 Батьки пояснили цей факт тим, що їх залякують під час проходження медичних комісій. Крім того, в навчальних закладах всіляко відмовляють батьків водити дітей до школи та пропонують індивідуальне навчання. Не всі батьки мають сміливість водити дітей з особливими потребами у звичайні навчальні заклади, адже до цього не готові ані вчителі, ані учні, крім того, відсутнє відповідні умови та зручності для таких дітей.

Батьки переконані, що за 5 годин індивідуального навчання, дитина не отримає достатній обсяг знань.

Керівник підприємства «Літопис» Ілля Шполянський розповів, що з 18 серпня в Миколаївській області розпочнуться семінари-тренінги для батьків, які виховують дітей з особливими потребами: «Батьки – кращі реабілітологи для своїх дітей». За словами Іллі, професійні тренери працюватимуть з батьками та дітьми, крім того, після завершення семінарів учасникам нададуть відео-матеріали.

В свою чергу, радник голови облдержадміністрації Анна Міронюк закликала батьків провести моніторинг доступності до закладів освіти та об’єднати зусилля на вирішення всіх проблем.

– Ми проведемо моніторинг на доступність до закладів освіти за допомогою людей з особливими потребами, саме вони спробують у візочках проїхати по встановленими пандусам та проїхати до санвузлів, – зазначила Оксана Альбінівна.

Заступник голови облдержадміністрації переконана, що до наступної зустрічі та обговорення слід запросити якомога більше батьків, які виховують дітей з особливими потребами.

Учасники зустрічі подякували Оксані Янішевській за підтримку, відкритість та готовність допомагати у вирішення проблем людей з особливими потребами.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістюВсі новини  →