Миколаївська обласна
державна адміністрація
офіційний сайт

Обласна державна адміністрація

Районні державні адміністрації

Миколаївська обласна рада

Економіка

Регуляторна політика та підприємництво

Взаємодія з громадськістю

Консультації з громадськістю

Доступ до публічної інформації

Запобігання проявам корупції

Європейська інтеграція

Євроатлантична інтеграція

Адміністративні послуги

Центри надання адміністративних послуг

Громадська рада

Державні інформаційні ресурси

Реагування на критику

Децентралізація державної влади

Офіс розвитку Миколаївщини

Інформація для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Очищення влади

Режим підвищеної готовності

Герої не вмирають

Конкурсний відбір суб'єктів оціночної діяльності

Миколаївська обласна виборча комісія інформує

Інтерактивна мапа проектів будівництва

Державний кордон України

100-річчя державної служби України

Регіональна комісія з реабілітаціїПредставництво Президента України в Автономній Республіці Крим�������� �������� ����������� ������ �� ����� �� 2020 ����Важлива інформація для громадян, вимушених залишити свої оселі.
06 Жовтня 2014

Вадим Меріков про бомбосховища: Це, перш за все, безпека наших громадян області

Тема: Події

На території Миколаївської області 1139 бомбосховищ. За 10 днів в області мають бути створені відповідні комісії для їх інспектування, а також складено план по їх реконструкції. Таке доручення сьогодні дав голова облдержадміністрації Вадим Меріков на нараді з питання щодо стану бомбосховищ. Керівник області в суботу особисто проінспектував бомбосховища і переконався, що статистика далека від реальності.

– Не потрібно сьогодні розробляти проекти, чекати устаткування. Фінансування на ці роботи ми можемо чекати рік. Нам потрібно проінспектувати кожну споруду, укриття, навести порядок в приміщеннях: побілити, пофарбувати, прибрати всі грибкові нальоти, зробити елементарний повітрозабір, прочистити його і це вже буде укриття. Нашими силами, комунальними підприємствами, ЖЕКами прописати план того, що ми можемо зробити по кожному місту і району, – упевнений Вадим Меріков.

За словами керівника області на першому етапі потрібно привести захисні споруди в нормальний стан. На другому етапі для їх реконструкції, будуть залучати депутатів місцевої та обласної ради, щоб запланувати фінансування на ці роботи в наступному році.

– Це, перш за все, безпека наших громадян області, наших дітей, людей похилого віку, – вважає Вадим Меріков.

За словами першого заступника голови облдержадміністрації Миколи Романчука, в найкращому стані споруди в містах Южноукраїнську та Миколаєві, а також в Братському районі. Що не можна сказати про бомбосховища Очаківського, Новоодеського, Доманівського районів та міста Очакова. Він констатував, що довгий час цьому питанню не приділяли належної уваги і фінансування.

Волонтер Гелена Мурлян вважає, що це загальна проблема і вирішити її можна, лише знаючи реальну ситуацію.

– Це біда наша спільна, ми в одному човні, а значить це тристороння відповідальність. З одного боку це громадяни, активісти, волонтери, з другої - це утримувачі приміщень, і з третього  – влада, яка повинна брати активну участь у цьому, – впевнена активістка.

Керівник області подякував волонтерам за активну громадську позицію.

Після наради учасники зустрічі оглянули бомбосховища, які готові приймати людей у разі надзвичайної ситуації. Такий гарний стан (лавки, вода, каналізація, генератори та повітряні фільтри) здивував волонтерів, тому вони запропонували відвідати бомбосховище на вул. Набережній, саме сюди будуть евакуювати учнів гімназії №2, але на сьогоднішній день в цьому приміщенні, поки не створено належних умов для розміщення та перебування у ньому людей.Всі новини  →