Миколаївська обласна
державна адміністрація
офіційний сайт

Обласна державна адміністрація

Районні державні адміністрації

Миколаївська обласна рада

Економіка

Регуляторна політика та підприємництво

Взаємодія з громадськістю

Консультації з громадськістю

Доступ до публічної інформації

Запобігання проявам корупції

Європейська інтеграція

Євроатлантична інтеграція

Адміністративні послуги

Центри надання адміністративних послуг

Громадська рада

Державні інформаційні ресурси

Реагування на критику

Децентралізація державної влади

Офіс розвитку Миколаївщини

Інформація для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Очищення влади

Режим підвищеної готовності

Герої не вмирають

Конкурсний відбір суб'єктів оціночної діяльності

Миколаївська обласна виборча комісія інформує

Інтерактивна мапа проектів будівництва

Державний кордон України

100-річчя державної служби України

Регіональна комісія з реабілітаціїПредставництво Президента України в Автономній Республіці Крим�������� �������� ����������� ������ �� ����� �� 2020 ����Важлива інформація для громадян, вимушених залишити свої оселі.
18 Березня 2015

Вадим Меріков: Фортифікаційні споруди дадуть можливість уникнути вторгнення ворога на територію Миколаївської області

Тема: Події

 «Ми повинні зробити свій внесок у фортифікаційні роботи для того, щоб уникнути вторгнення ворога на територію Миколаївської області. Хочу зазначити, що спільними зусиллями ми робимо все для захисту цивільного населення нашої області», - про це Вадим Меріков заявив під час засідання Ради оборони при облдержадміністрації.

Він поінформував, що Президент України Петро Порошенко поставив завдання щодо зміцнення обороноздатності областей та розмежуванню зони бойових дій.

Зазначимо, що сьогодні, 18 березня, Кабінет Міністрів України за невідкладною процедурою прийняв рішення про виділення з Резервного фонду 865 млн гривень для будівництва лінії безпеки - фортифікаційних споруд, які дозволять зберегти життя українських військовослужбовців і гарантувати безпеку на всій території кордону.

Не менш важливим на сьогоднішній день є і питання захисних споруд для населення області. Його також обговорили під час засідання Ради оборони при облдержадміністрації. Так, за словами начальника ГУ ДСНС України в Миколаївській області Максима Грицаєнка за лютий-березень поточного року більше 160 об'єктів приведено в готовність, а це більше 15% від загальної кількості. Він зазначив, що ситуація покращилася після засідання колегії при ОДА.

Основні проблеми за змістом захисних споруд у таких підприємств як «Укртелеком», «Чорноморський суднобудівний завод», «Суднобудівний завод ім.61 комунара». Для вирішення цих проблем направлені відповідні листи і на міністерства, і на «Укроборонпром», і на прокуратуру. Адже представники ЧСЗ в категоричній формі відмовилися пускати комісію на територію заводу для обстеження захисних споруд.

 «Якщо не виконані доручення, поставлені на колегії облдержадміністрації, готуйте всі необхідні матеріали - направимо їх на розгляд до прокуратури. Виконати план буде складно, по ряду існуючих причин, але відремонтувати якомога більше захисних споруд у містах і районах області, в найкоротші терміни - ми зобов'язані. До 1 травня ми повинні наблизитися до 100%, я маю на увазі 100% не на папері, а реально, тих споруд, які підлягають ремонту і відновленню. Це першочергове завдання - безпека наших громадян », - зазначив Вадим Меріков.

За словами Максима Грицаєнка, законодавча база не дозволяє просто списати споруду, для цього потрібно спочатку побудувати нову споруду. За 2014-2015 роки жодна захисна споруда в Україні не була списана, хоча матеріали відправлені до відповідних комісій.

Він нагадав, що на обліку в Миколаївській області знаходиться 1139 захисних споруд. На сьогоднішній день готово, або частково готово - 836 таких споруд, що становить 73% від загальної кількості. Не готові - 303, що складає 27%. До кінця березня буде завершено їх обстеження з представниками райдержадміністрацій, після чого буде видна повна картина стану споруд.

Максим Грицаєнко розповів, що зараз проводиться комплексна робота в Очаківському, Снігурівському, Новоодеському районах, де перевіряється правомірність матеріалів, поданих на списання. За Очаківського району були виявлені факти незаконного списання захисних споруд, матеріали по двом таким спорудам направлені в органи прокуратури. В Новоодеському районі така робота триває, вже виявлено ряд порушень. Так, за 2012 рік були виявлені документи, підписані керівництвом адміністрації, підготовлені для списання захисних споруд. За словами Максима Грицаєнка ці споруди можна привести в нормальний стан і використовувати надалі за призначенням. За фактами виявлених порушень прийнято ряд адміністративних заходів, складено більше 200 адміністративних протоколів.Всі новини  →