Миколаївська обласна
державна адміністрація
офіційний сайт

Обласна державна адміністрація

Районні державні адміністрації

Миколаївська обласна рада

Економіка

Регуляторна політика та підприємництво

Взаємодія з громадськістю

Консультації з громадськістю

Доступ до публічної інформації

Запобігання проявам корупції

Європейська інтеграція

Євроатлантична інтеграція

Адміністративні послуги

Центри надання адміністративних послуг

Громадська рада

Державні інформаційні ресурси

Реагування на критику

Децентралізація державної влади

Офіс розвитку Миколаївщини

Інформація для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Очищення влади

Режим підвищеної готовності

Герої не вмирають

Конкурсний відбір суб'єктів оціночної діяльності

Миколаївська обласна виборча комісія інформує

Інтерактивна мапа проектів будівництва

Державний кордон України

100-річчя державної служби України

Регіональна комісія з реабілітаціїПредставництво Президента України в Автономній Республіці Крим�������� �������� ����������� ������ �� ����� �� 2020 ����Важлива інформація для громадян, вимушених залишити свої оселі.
09 Жовтня 2015

Привітальні слова Вадима Мерікова на відкритті інвестиційного Форуму

Тема: Події

Сьогодні, 9 жовтня голова облдержадміністрації Вадим Меріков відкрив інфевстиційний форум «Миколаївщина – надійний партнер» 

«Я радий вітати всіх учасників і гостей інвестиційного форуму в нашій області.

Миколаївщина - це унікальний регіон з потужним інвестиційним потенціалом, сприятливим кліматом і широким спектром для співпраці.

Ми впровадили новий формат інвестиційної політики, і він починається з довіри між владою і бізнесом.Миколаївська область входить до топ регіонів зі сприятливим інвестиційним кліматом. Бізнес та інвестори не відчувають тиску з боку влади. Ми допомагаємо і підтримуємо, а не вимагаємо. Пріоритет влади – це боротьба з корупцією. Це видно за результатами нашої роботи в цьому напрямку.

Сьогодні ми вам презентуємо каталог інвестиційних проектів.

За останній рік реалізовується близько 200-т інвестиційних проектів у різних сферах на загальну суму більше 7-и мільярдів гривень.

Індекс капітальних інвестицій нашої області вище, ніж в цілому по Україні (5 місце по Україні, + 7%), а експорт - у третій рази перевищує імпорт і становить понад 2-х мільярдів доларів США.

Надходження до бюджету від малого та середнього бізнесу збільшилися майже на 20-ть%. Банки і міжнародні фінансові організації готові кредитувати інвестиційні проекти. Тільки за останні півроку обсяг кредитів зріс на 17-ть% порівняно з 2014-м роком.

Ми сьогодні відкрили два підприємства, які кредитувалися «Ощабанку». 50-тисячний наливний термінал «Орекс» і завод з виробництва електроенергії з біогазу, компанія ЛНК

Нам вдалося не лише зберегти мир, спокій і закріпити статус південного форпосту, а й утримати позитивні тенденції.

За багатьма показниками Миколаївська область займає лідируючі позиції серед областей України:

• за темпами збільшення обсягів капітальних інвестицій;

• за рівнем середньомісячної заробітної плати (3758 гривень);

• з виробництва газових турбін, глинозему, випуску електродвигунів. 

Фінансова децентралізація дала можливість за дев'ять місяців виконати бюджет області на 115-ть%, що становить 1000 млн 800-т мільйонів гривень, перевиконання бюджету склало 367-м мільйонів гривень.

За деякими територіям приріст більше 70-и% - м Первомайськ 78%, Кривоозерський район - 84%, Веселинівський, Очаківський райони - більше 50%.

Все це завдяки реформам, ініційованим Президентом України Петром Порошенком і Кабінетом Міністрів. Цього року ми розробили і прийняли «Стратегію розвитку - 2020». Визначили основні пріоритети розвитку: підвищення рівня і якості життя, інвестиційна привабливість.

До 2020-ому році з розрахунку на одну людину збільшиться:

• в 2-а рази ВРП (валовий регіональний продукт)

• в 1,5 рази реальний дохід на кожну людину

• в 1,8 рази - обсяг прямих іноземних інвестицій

• в 1,7 рази - заробітна плата. 

Цього року Миколаївщина в черговий раз підтвердила свій статус житниці України. Намолочено рекордний урожай зернових - третя мільйона тонн. Сільськогосподарські землі становлять 5% родючих земель України. А у сфері АПК зайнято 27% населення області.

Ми входимо в 3-ку лідерів України по збору винограду. А кілька наших південних районів входять в так званий «томатний пояс».

Миколаївщина - це не просто родюча земля і сприятливий клімат, а й працьовиті люди. Так, за фінансової підтримки Уряду Канади розпочато реалізацію 7-ми проектів з розвитку плодоовочівництва. Вартість проекту 19-ть мільйонів канадських доларів. 

Енергетична безпека країни - наше пріоритетне завдання. Енергетика сьогодні - одна з провідних галузей промисловості. Наша область виробляє десять відсотків електроенергії всієї країни. Ми успішно розвиваємо альтернативну енергетику, реалізуємо інноваційні проекти. На впровадження проектів з енергоефективності за 5-ть років направлено більше 1,7 мільярдів гривень.

Цього року затверджено 132 проекту з енергоефективності. У нас є все для того, щоб стати транспортним хабом України: портові термінали і вокзали, аеропорти і транспортна розв'язка. Сьогодні сфера транспорту - це більше 12% регіонального валового продукту і майже 20% надходжень до обласного бюджету. Пасажирооборот області - це 170-т мільйонів осіб на рік.

Ми зробили все, щоб пілотний проект бетонної дороги «Львів - Миколаїв - Херсон» реалізовувався в наших областях.

Наше першочергове завдання - створення якісних сучасних міжнародних транспортних коридорів. Тому відновили проект мостопереходу через Південний Буг, даємо друге дихання аеропорту, ремонтуємо залізничний вокзал. Нам необхідно завершити проект реконструкції залізниці на ділянці «Долинське - Миколаїв».

Це збільшить вантажопотік і зменшить собівартість перевезення вантажів за рахунок переходу на електротягу. Нам дуже необхідні капіталовкладення в будівництво доріг. І ми сподіваємося на підтримку Кабінету Міністрів України.

За 9-ть місяців перевалка вантажів у морських терміналах склала 16-ть мільйонів тонн. Ми плануємо поетапне днопоглиблення Бузько-Дніпровсько-Лиманського каналу, що дасть можливість проходу по каналу судам до 70-ти тисяч тонн. При реалізації проекту - вантажообіг наших портів зросте до 45-ти мільйонів тонн.

Ми підтримуємо проект днопоглиблення річки Південний Буг до Вознесенська та відродження річкового судноплавства, який розробила компанія «Нібулон».

Миколаївщина - територія миру, інновацій, відкритості. Ми - надійні партнери!

Хочу побажати всім учасникам Форуму успіху та плідної роботи. Сподіваюся, що Форум стане початком для нових бізнес-проектів і можливостей.Всі новини  →