Миколаївська обласна
державна адміністрація
офіційний сайт

Обласна державна адміністрація

Районні державні адміністрації

Миколаївська обласна рада

Економіка

Регуляторна політика та підприємництво

Взаємодія з громадськістю

Консультації з громадськістю

Доступ до публічної інформації

Запобігання проявам корупції

Європейська інтеграція

Євроатлантична інтеграція

Адміністративні послуги

Центри надання адміністративних послуг

Громадська рада

Державні інформаційні ресурси

Реагування на критику

Децентралізація державної влади

Офіс розвитку Миколаївщини

Інформація для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Очищення влади

Режим підвищеної готовності

Герої не вмирають

Конкурсний відбір суб'єктів оціночної діяльності

Миколаївська обласна виборча комісія інформує

Інтерактивна мапа проектів будівництва

Державний кордон України

100-річчя державної служби України

Регіональна комісія з реабілітаціїПредставництво Президента України в Автономній Республіці Крим�������� �������� ����������� ������ �� ����� �� 2020 ����Важлива інформація для громадян, вимушених залишити свої оселі.
12 Жовтня 2015

Обласна влада, волонтери, учасники АТО презентували проект допомоги демобілізованим та їх сім'ям

Тема: Події

За словами координатора проекту Ольги Малярчук, Миколаївська область увійшла в топ лідерів по роботі в напрямку допомоги демобілізованим та їхнім родинам. А все завдяки Раді волонтерів, яка вже майже рік ефективно працює в області.

Тільки 3 області України, в яких волонтери тісно співпрацюють з адміністраціями, і можуть вирішувати проблеми демобілізованих. Миколаївська область увійшла в цю трійку лідерів, і вже готова ділитися своїм досвідом у цьому напрямку.

До ініціативної групи, яка створена при Миколаївській облдержадміністрації, увійшли волонтери Ольга Малярчук, Лариса Снігур, Неля Яровенко, психолог Руслана Мороз та військовослужбовці Валентин Тимофєєв і Сергій Танасов.

За кожним закріплено певний напрямок роботи, так наприклад, Лариса Снігур продовжить координацію в медичній сфері, а Сергій Танасов і надалі допомагатиме військовослужбовцям із здобуттям вищої освіти та виділення земельних ділянок.

За словами Ольги, над проектом працювали більше місяця, було проведено цілу низку консультацій, розроблена не тільки структура, але і анкета. «Наше завдання дійти до кожної сім'ї демобілізованого, загиблого військовослужбовця. Обсяг роботи – колосальний, а проект складний, але ми готові. Ми координатори по конкретних напрямках, але ми ні в якому разі не будемо виконувати роботу за державних службовців. Волонтери довели і показали, що можуть багато, тому ми станемо тим «містком» для налагодження контакту між демобілізованими і владою на місцях, а при необхідності – вирішувати проблеми на рівні керівника області та Президента України», – сказала волонтер.

У будівлі облдержадміністрації відкрито кабінет, який обладнаний всім необхідним і куди зможуть звертатися демобілізовані. Крім того, зовсім скоро запрацюють телефонні «гарячі лінії». У районах та містах обласного значення також з'являться координатори, які будуть помічниками на місцях і стануть сполучними з місцевою владою та обласною ініціативною групою. Раз на тиждень будуть проходити виїзні зустрічі з демобілізованими в районах.

Волонтери подякували голові облдержадміністрації за постійну підтримку і розуміння.

Вадим Меріков розповів, що миколаївський центр працює в тестовому режимі вже більше 2 тижнів, і вже був презентований всій Україні.

«Ми не стоїмо осторонь проблем військовослужбовців, а наш волонтерський десант – широко представлений в міністерствах і відомствах. Ми об'єднуємо волонтерський рух і роботу військовослужбовців, які пройшли бойові дії і як ніхто знають проблеми хлопців. Найголовніше – це координація між органами влади, демобілізованими та сім'ями загиблих. Центр – свого роду ліфт між демобілізованими і чиновниками. Я впевнений, що все вийде. Це дуже важливо, тому що військові, які повертаються, повинні відчувати не тільки підтримку держави, а й суспільства. Ми повинні мобілізуватися, об'єднуватися, тому що по-іншому результату не буде», – підкреслив Вадим Меріков.

Керівник області навів статистичні дані по деяких напрямках. Так, на отримання земельних ділянок надійшло понад 4,6 тисяч заявок, більше 2,5 тисяч заявок вже опрацьовані. Крім того, 2,5 тисяч гектар земельних ділянок зарезервовано для військовослужбовців. Що стосується працевлаштування, то 387 демобілізованих було працевлаштовано. Зазначив Вадим Меріков і про високі показники по мобілізованим добровольцям, а це близько 700 осіб.

Вадим Меріков порекомендував мерам міст обласного значення створити подібні центри, а з нарада керівниками районів відбудеться у цей четвер. Перші результати роботи очікуються вже через два тижні.Всі новини  →