Миколаївська обласна
державна адміністрація
офіційний сайт

Обласна державна адміністрація

Районні державні адміністрації

Миколаївська обласна рада

Економіка

Регуляторна політика та підприємництво

Взаємодія з громадськістю

Консультації з громадськістю

Доступ до публічної інформації

Запобігання проявам корупції

Європейська інтеграція

Євроатлантична інтеграція

Адміністративні послуги

Центри надання адміністративних послуг

Громадська рада

Державні інформаційні ресурси

Реагування на критику

Децентралізація державної влади

Офіс розвитку Миколаївщини

Інформація для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Очищення влади

Режим підвищеної готовності

Герої не вмирають

Конкурсний відбір суб'єктів оціночної діяльності

Миколаївська обласна виборча комісія інформує

Інтерактивна мапа проектів будівництва

Державний кордон України

100-річчя державної служби України

Регіональна комісія з реабілітаціїПредставництво Президента України в Автономній Республіці Крим�������� �������� ����������� ������ �� ����� �� 2020 ����Важлива інформація для громадян, вимушених залишити свої оселі.
23 Листопада 2015

У Врадіївському районі активно обговорюють територіальну реформу

Тема: Офіс Реформ

 У Великовеселівській та Гуляницькій сільських радах відбулися сходки місцевих жителів, на яких обговорювали питання впровадження реформ у сфері місцевого самоврядування, децентралізації повноважень органів виконавчої влади. З населенням спілкувалися сільські голови, які наголошували про важливість територіальної реформи, одного із кроків на шляху до її реалізації - об’єднання територіальних громад. Аби  населення з розумінням ставилось до цього процессу, було детально роз’яснено законодавство, наголошено на перспективах, які чекають громади після їх об’єднання.

Чимало запитань, які виникали в учасників сходки, стосувалися того, а що саме отримають селяни за результатами впровадження реформи. Зокрема,  як конкретно себе зреалізує на прикладі об’єднання цих двох громад розширення прав місцевого самоврядування, можливість розпоряджатися власними фінансами, враховуючи інтереси місцевих жителів, - що, в свою чергу, надасть змогу у повній мірі вирішувати проблеми громад, покращити життєвий рівень населення, забезпечити потреби громадян якісними та доступними соціальними та адміністративними послугами.

Між сільськими головами та громадою відбувся конструктивний діалог, жителі, які прийшли на зустрічі, активно ставили запитання, які їх хвилюють, та отримали вичерпні відповіді. 

Такі ж обговорення відбулися і на території Нововасилівської та Новопавлівської сільських рад. На зустрічах порушувалися найбільш важливі для громад соціально-економічні проблеми та роз’яснювалися перспективи їх вирішення після об’єднання.

Звертаємо увагу, що новообрані сільські голови Нововасилівської та Новопавлівської сільських рад проявили ініціативу для обговорення теми децентралізації  з депутатами відповідних рад сьомого скликання. Новообраний депутатський корпус було  ознайомлено зі змінами у законодавстві щодо децентралізації влади, реформування місцевого самоврядування та перспективним планом щодо добровільного об’єднання селищної та сільських рад району в одну Врадіївську об’єднану територіальну громаду.

У депутатів виникло дуже багато питань щодо самої процедури проведення заходів з об’єднання територіальних громад, - що є свідченням доцільності проведення публічних обговорень та  теми децентралізації влади на території району. Слід зазначити, що люди скрізь позитивно сприймають роз’яснювальні заходи, на яких вони отримують чіткі й обґрунтовані відповіді щодо основних аспектів Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та методики формування спроможних територіальних громад.

                                                                          Прес-служба Офісу Реформ у Миколаївській області.Всі новини  →