Миколаївська обласна
державна адміністрація
Важлива інформація для громадян, вимушених залишити свої оселі.

У Радсаді обговорили ініціативу сформувати об`єднання з сусідами

07 Квітня 2016

Тема: Офіс Реформ

 У Радсадівській сільській раді Миколаївського району відбулася робоча зустріч представників громад з приводу обговорення  ініціативи створити територіальне об`єднання з адміністративним центром у с. Радсад.

На запрошення Радсадівського сільського голови Наталії Мокрицької в заході взяв участь Офіс реформ у складі керівника Офісу-регіонального експерта з правових питань Валентина Бойко, консультанта з бюджетних питань Юлії Забродкіної, консультанта з питань комунікацій і просування успіхів реформ Олександри Ментель.

Крім  ініціативних груп з числа жителів громад, на запрошення ініціативної сторони на захід прибув голова районної ради Юрій Піньковий, депутат обласної ради Ігор Івануна, депутати районної ради Максим Корнієнко, Руслан Нерода.

Обговорення затягнулось на певний час, воно проходило емоційно і гаряче. Судячи з  небайдужих, ділових виступів промовців було зрозуміло, що люди відповідально ставляться до свого майбутнього. Вони розглядають і ретельно аналізують доцільність ініційованого об`єднання, оскільки бажають визначитись на найбільш вдалій моделі, тій, яка дійсно у найближчому майбутньому забезпечить економічну спроможність.

На користь об’єднання Радсадівської сільської ради з Безводненською і Кіровською сільськими радами висловилась переважна більшість виступаючих. Щоправда, багатьох промовців водночас цікавили питання децентралізації загалом: і щодо подальшої долі доріг, роботи освітянських закладів, префектів тощо. Це було ціле коло запитань, на які керівник Офісу реформ-регіональний експерт з правових питань Валентин Бойко у форматі прямого діалогу надав конкретну фахову відповідь.

Зауважимо, незважаючи на те, що на початку зібрання Валентин Бойко присвятив темі реформи органів місцевого самоврядування окрему доповідь,  у якій проконсультував  щодо законодавчих засад децентралізації в Україні, навів приклади реформи у європейських країнах, - тим не менше, після деяких виступів він повертався до озвученої теми, реагуючи на безпідставні домисли, які люди нерідко висловлювали через недостатню правову обізнаність.
Під час робочої зустрічі було запропоновано Радсадівському сільському голові офіційно направити для розгляду пропозиції Безводненській та Кіровсіькій сільрадам.

За попередніми прогнозами, які зробила, і про які доповіла на робочій зустрічі експерт з бюджетних питань Ю.А.Забродкіна, таке об’єднання скоріше матиме перспективу, ніж ні. Цифри говорять на його користь. На території Радсаду вже є добре сформована інфраструктура, здійснюють успішну діяльність декілька підприємств. Дві сусідні громади також мають свої переваги – це землі.  Але остаточний висновок можуть надати лише фахівці робочої групи облдержадміністрації, які для визначення спроможності спираються на конкретну схему загальних фінансових розрахунків. Крім того, таке об’єднання має знайти підтримку у жителів усіх без винятку населених пунктів, які входять до трьох заявлених сільських рад.

Прес-служба Офісу реформ у Миколаївській області. Всі новини  →