Миколаївська обласна
державна адміністрація
офіційний сайт

Обласна державна адміністрація

Районні державні адміністрації

Миколаївська обласна рада

Економіка

Регуляторна політика та підприємництво

Взаємодія з громадськістю

Консультації з громадськістю

Доступ до публічної інформації

Запобігання проявам корупції

Європейська інтеграція

Євроатлантична інтеграція

Адміністративні послуги

Центри надання адміністративних послуг

Громадська рада

Державні інформаційні ресурси

Реагування на критику

Децентралізація державної влади

Офіс розвитку Миколаївщини

Інформація для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Очищення влади

Режим підвищеної готовності

Герої не вмирають

Конкурсний відбір суб'єктів оціночної діяльності

Миколаївська обласна виборча комісія інформує

Інтерактивна мапа проектів будівництва

Державний кордон України

100-річчя державної служби України

Регіональна комісія з реабілітаціїПредставництво Президента України в Автономній Республіці Крим�������� �������� ����������� ������ �� ����� �� 2020 ����Важлива інформація для громадян, вимушених залишити свої оселі.
23 Травня 2016

Миколаївщина позбавляється тоталітарного минулого: Вадим Меріков підписав розпорядження про декомунізацію

Тема: Події

20 травня голова облдержадміністрації Вадим Меріков підписав розпорядження «Про перейменування об’єктів топоніміки та демонтаж пам’ятників та пам’ятних знаків».

«Позбавляємо Миколаївщину тоталітарного минулого! Підписав розпорядження над яким працювало декілька десятків істориків, краєзнавців, експертів. Ми зі свого боку намагалися врахувати пропозицію кожного, хто пам’ятає історію, хто цінує сучасність, кому небайдуже майбутнє Миколаївщини», – сказав Вадим Меріков.

Згідно з розпорядженням, 309 вулиць, провулків, парків, скверів отримають нові назви. 100 пам’ятників буде демонтовано, ті ж, які мають культурну цінність будуть передані до парку комуністично-тоталітарного режиму. Виконавчим органам сільських, селищних, міських рад запропоновано здійснити демонтаж пам’ятників та пам’ятних знаків до 24 серпня.

«Приємно, що громада відновила історичну справедливість і в регіоні з’являться вулиці з відомими миколаївцями, які були незаслужено забуті, з’являться топоніми з іменами борців за незалежність, справжніми патріотами та героями сучасності. Пишаюся, що в обласному центрі проспект Героїв України уособлюватиме пам'ять про всіх українців, які поклали життя заради миру. У Вознесенську з’явиться вулиці Соколецька, як артефакт історичної назви міста Соколи, а в Березнегуватому одна з вулиць носитиме ім’я засновника селища Антона Присовки».

Всі охочі можуть ознайомитися з додатками розпорядження голови облдержадміністрації, які містяться на більш як 90 аркушах.

Додаток 1

Додаток 2Всі новини  →