Миколаївська обласна
державна адміністрація
офіційний сайт


Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим�������� �������� ����������� ������ �� ����� �� 2020 ����


Важлива інформація для громадян, вимушених залишити свої оселі.
08 Лютого 2017

Олексій Савченко: «Треба робити висновки, і за результатами першого кварталу переглянути місцеві бюджети»

Тема: Події

Голова обласної державної адміністрації Олексій Савченко вважає за необхідне, щоб у всіх районах Миколаївщини за результатами першого кварталу були переглянуті місцеві бюджети.

Про це він заявив після проведення фінансовим управлінням ОДА аналізу показників виконання бюджетів за січень цього року.

«По всім основним джерелам надходжень до місцевих бюджетів - значні збільшення у порівнянні з січнем минулого року, - зазначив Олексій Савченко. - Але насправді в своїх бюджетах місцеві ради запланували інші, занижені, показники. В мене є питання до голів всіх райдержадміністрацій. Де збільшення збору з оренди землі? Де інфраструктурні проекти? Де ремонт та будівництво доріг? Таких планів я від них не бачу! Це – безвідповідальність та не вміння дати правильну оцінку ресурсам громад. Треба робити висновки,  і за результатами І кварталу переглянути місцеві бюджети, в тому числі, і новостворених ОТГ. Люди повинні відчути ці зміни», - підкреслив очільник області.

По основних джерелах надходжень до місцевих бюджетів на 2017 рік приріст запланованих показників порівняно з фактичними надходженнями минулого року був таким:

•  по податку на доходи фізичних осіб: містами обласного значення – 18,5 %, зведеними бюджетами районів – 13,2 %, об’єднаними територіальними громадами (у співставних умовах) – 7,8 %;

•  по платі за землю: містами обласного значення – 8,2 %, зведеними бюджетами районів - 6,6 %, об’єднаними територіальними громадами - 9,2 %;

•  по акцизному податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів: містами обласного значення – 14,4 %, зведеними бюджетами районів -3,1 %,  об’єднаними територіальними громадами - 4,5 %.

Але надходження за січень 2017 року свідчать про зовсім іншу ситуацію – цифри значно відрізняються від запланованих. Так, за січень приріст загального фонду по містам обласного значення до відповідного періоду минулого року склав 50,8 %, по зведеним бюджетам районів – 86,1 %, по бюджетам об'єднаних територіальних громад (у співставних умовах) – 78,4 %.

Крім того, по основних джерелах надходжень до місцевих бюджетів досягнуто збільшення в порівнянні з відповідним періодом минулого року, а саме:

-  по платі за землю: містами обласного значення – 78,8%, зведеними бюджетами районів – 55,7%, об’єднаними територіальними громадами – 59,6%;

-  по акцизному податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів: містами обласного значення – 65,2 %, зведеними бюджетами районів – 106,9 %, об’єднаними територіальними громадами – 56,4 %.

За словами голови обласної державної адміністрації Олексія Савченка, вище зазначене свідчить, що не всі голови сільських, селищних рад об’єднаних територіальних громад віднеслись з відповідальністю при затверджені рішень місцевих бюджетів по запланованих показниках в розрізі дохідних джерелах.

Тому, відповідно п.7 ст.78 Бюджетного кодексу України за результатами I кварталу необхідно внести зміни в бюджети.Всі новини  →