Миколаївська обласна
державна адміністрація
офіційний сайт

Обласна державна адміністрація

Районні державні адміністрації

Миколаївська обласна рада

Економіка

Регуляторна політика та підприємництво

Взаємодія з громадськістю

Консультації з громадськістю

Доступ до публічної інформації

Запобігання проявам корупції

Європейська інтеграція

Євроатлантична інтеграція

Адміністративні послуги

Центри надання адміністративних послуг

Громадська рада

Державні інформаційні ресурси

Реагування на критику

Децентралізація державної влади

Офіс розвитку Миколаївщини

Інформація для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Очищення влади

Режим підвищеної готовності

Герої не вмирають

Конкурсний відбір суб'єктів оціночної діяльності

Миколаївська обласна виборча комісія інформує

Інтерактивна мапа проектів будівництва

Державний кордон УкраїниПредставництво Президента України в Автономній Республіці Крим
�������� �������� ����������� ������ �� ����� �� 2020 ����Важлива інформація для громадян, вимушених залишити свої оселі.
21 Квітня 2017

На Миколаївщині продовжують реалізацію програм соцзахисту постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС

Тема: Події

Наступного тижня, 26 Україна відзначає 31 роковини Чорнобильської катастрофи. Ця подія зачепила долі  мільйонів людей. 

Сьогодні на Миколаївщині проживає 6693 особи, що мають статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них 2574 особи - це безпосередні учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.  Постійно проводиться робота щодо пошуку, відновлення документів, які є підставою для встановлення  статусу постраждалого. 2016 року комісією  по визначенню статусу осіб, постраждалих від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, було розглянуто 148 заяв, видано вперше 72 посвідчення, 69 дублікатів. Регіональною  комісією з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках  прийнято  у 2016 році  6  позитивних  рішень  про видачу довідки про заробітну плату, що необхідно для визначення  розміру пенсійної виплати.

В Миколаївській області забезпечено своєчасне і у повному обсязі надання пільг згідно із Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Зокрема передбачена компенсація за пільгове забезпечення продуктами  харчування громадянам 1 та 2 категорії; щорічна компенсація за шкоду заподіяну здоров’ю та допомога на оздоровлення; компенсація сім'ям, які втратили годувальника; надання додаткової відпустки  громадянам, які працюють;  лікування,  оздоровлення в санаторно-курортних закладах громадян 1 категорії.  Минулого року в області  надано пільги та компенсації  на загальну суму  11,5 млн грн. без заборгованості, спочатку 2017 року – на 2,6 млн грн.

Постраждалим   1 та 2 категорій, вдовам  (вдівцям) померлих  громадян надається 50-відсоткова знижка  по оплаті за житлово-комунальні послуги,  для придбання пічного палива. Загальна вартість  наданих спочатку 2017 року пільг на оплату за комунальні послуги складає  2,8 млн грн.

Вагомою підтримкою тих, хто зазнав значного ушкодження здоров'ю  внаслідок аварії на ЧАЕС, є безоплатне лікування у стаціонарах, оздоровлення у санаторіях. Постраждалим громадянам 1 категорії надано право вільно вибирати санаторно-курортний заклад відповідного профілю захворювання.  На  2017 рік області з державного бюджету передбачено  456,7 тис. грн. для оздоровлення  у санаторіях України 108-ми громадян, які виявили таке бажання. Ще 123,2 тис. грн. з держбюджету також підуть на оздоровлення постраждалих інших категорій.

В області для чорнобильців діє спеціальна програма для придбання громадянами в аптечних закладах безкоштовних ліків за рецептами лікарів при амбулаторному лікуванні та для безкоштовного зубопротезування. У 2017 році на це  передбачено  більше 1,6 млн грн.

Обласною Комплексною програмою соціального захисту населення «Турбота»  передбачено виплату  щорічної одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії І та дітям-інвалідам, інвалідність  яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи, за рахунок коштів обласного бюджету.  У 2017  році  розмір допомоги становить 1650 грн., затверджено на цю мету  559,3 тис. грн. У районах та містах області також заплановано надання  постраждалим громадянам матеріальної  допомоги за рахунок коштів  місцевих бюджетів.  Всі новини  →