Миколаївська обласна
державна адміністрація
офіційний сайт

Обласна державна адміністрація

Районні державні адміністрації

Миколаївська обласна рада

Економіка

Регуляторна політика та підприємництво

Взаємодія з громадськістю

Консультації з громадськістю

Доступ до публічної інформації

Запобігання проявам корупції

Європейська інтеграція

Євроатлантична інтеграція

Адміністративні послуги

Центри надання адміністративних послуг

Громадська рада

Державні інформаційні ресурси

Реагування на критику

Децентралізація державної влади

Офіс розвитку Миколаївщини

Інформація для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Очищення влади

Режим підвищеної готовності

Герої не вмирають

Конкурсний відбір суб'єктів оціночної діяльності

Миколаївська обласна виборча комісія інформує

Інтерактивна мапа проектів будівництва

Державний кордон України

100-річчя державної служби УкраїниПредставництво Президента України в Автономній Республіці Крим


�������� �������� ����������� ������ �� ����� �� 2020 ����Важлива інформація для громадян, вимушених залишити свої оселі.
22 Травня 2017

Олексій Савченко: «Безпека та гідні умови для відпочиваючих – першочергове завдання на оздоровчо-туристичний сезон»

Тема: Події

20 травня голова Миколаївської обласної державної адміністрації Олексій Савченко провів виїзну нараду у с.Коблеве Березанського району. Головна тема зустрічі – підготовка області та безпосередньо зон відпочинку Чорноморського узбережжя до цьогорічного оздоровчо-туристичного сезону. 

Участь у виїзній нараді взяли заступники голови ОДА В’ячеслав Бонь та Віталій Кіндратів, начальник ГУ Нацполіції в області Юрій Мороз, начальник обласного управління ДСНС Максим Грицаєнко, представник прокуратури миколаївської області, голова Березанської райдержадміністрації Сергій Танасов, голова Березанської районної ради Валентин Гуртовий, голова Коблівської ОТГ Володимир Панич, голова Очаківської РДА Сергій Самоуков, а також представники профільних служб та структурних підрозділів облдержадміністрації.

Так, голова ОТГ Володимир Панич доповів, що на період проведення туристичного сезону 2017 року Коблівська сільська рада передбачила 1 млн 447 тис грн – переважно на ремонт доріг та благоустрій пляжів. Минулого сезону Коблеве прийняло близько 120 тисяч відпочиваючих, в цьому році планують до 150 тисяч.

При цьому Олексій Савченко наголосив, що питання умов та безпеки туристів є найважливішим, тому особливу увагу необхідно приділити забезпеченню громадського порядку, встановленню камер відеоспостереження на території зон відпочинку та доступності роботи спеціальних служб.

«Якщо ви матимете систему відеоспостереження, це надасть можливості для успішного розкриття злочинів або профілактики злочинності як такої. На цьому треба сконцентрувати увагу. Якщо ви впевнені, що кількість туристів зросте порівняно з минулим роком, то ви повинні розуміти, що збільшиться і навантаження на громадську безпеку», - звернувся до голови Коблівської ОТГ Олексій Савченко.

В свою чергу, начальник ГУ Нацполіції в області Юрій Мороз зазначив, що цього сезону до охорони громадського порядку на Чорноморському узбережжі (території прилегли до с.Коблеве, с.Рибаківка, м.Очаків) планують залучити більше ста співробітників поліції. Це зокрема співробітники відділу поліції, управління патрульної поліції та роти поліції особливого призначення. Для забезпечення безпеки дорожнього руху та супроводу дітей залучатимуть додаткові наряди патрульної поліції.

Гостро стоїть питання і щодо пожежної безпеки на узбережжі. Керівник обласного управління ДСНС Максим Грицаєнко доповів, що виходячи із кількості баз відпочинку, у коблево-рибаківській зоні на сьогодні не вистачає як мінімум трьох пожежних підрозділів. Однак вже зараз для посилення протипожежної безпеки в Очаків та Березанку передані додаткові транспортні засоби для рятівників, а в Миколаївському гарнізоні ДСНС створюється зведений пожежний підрозділ.

Проблема існує також із забезпеченням безпеки людей на водних об’єктах – кількість функціонуючих рятувальних постів в рази менша за необхідну і затверджену документально на місцевому рівні. Так, певні приватні фірми, які орендують пляжі, не дотримуються вимог безпеки.

В свою чергу, Олексій Савченко доручив фахівцям ОДА переглянути умови договорів оренди багаторічної давнини та за недотримання обов’язкових вимог орендаторами вжити відповідні заходи – розірвати договори.

«Через місяць я хочу отримати акти перевірки по всіх базах, які знаходяться на території узбережжя на Миколаївщині. Чи все законно? Чи всі дотримуються вимог безпеки? Чи всі вони можуть забезпечити туристам, в першу чергу – дітям елементарні людські умови для нормального відпочинку? Будь-який керівник району чи ОТГ зобов’язаний слідкувати, щоб все, що відбувається поряд із ним – було згідно чинного законодавства», - наголосив Олексій Савченко.

Питання розміщення додаткових медичних бригад первинної швидкої допомоги  вже відпрацьоване з Коблівською громадою. За словами Віталія Кіндратіва, два пункти будуть розміщені в Коблевому і один в Рибаківці.

Під час наради Олексій Савченко оглянув і декілька популярних баз відпочинку у с.Коблево, які розташовані на проспекті Курортному та вул.Набережній.

«Що я побачив – є начебто центральна площа чи проспект, який забудований незрозумілими спорудами. Немає фасаду за відповідними архітектурними нормами. З пляжем також є проблеми. Я не побачив туалетів, не побачив загальнодоступних, зауважу – безкоштовних душових кабінок, переодягалень. Люди приїдуть відпочивати, а їм навіть ноги від піску немає де помити. І це треба змінювати. Але є у нас і позитивна риса – це перспективна об’єднана територіальна громада. Саме ОТГ повинна взяти на себе відповідальність – облаштувати автостанції і пляж, створити прості нормальні умови для того, щоб люди могли відпочивати», - прокоментував голова облдержадміністрації.

Є, за словами голови ОДА, і проблема з тим, що громада сьогодні  недоотримує сплату за оренду землі, а деякі приватні підприємства, що діють на території Коблевого взагалі сплачують податки до іншої області.

«Я запропонував власникам і керівникам баз відпочинку зустрітися на нараді в облдержадміністрації, і ми будемо визначатися, як надалі працювати. Ще раз наголошую: пляж не повинен належати якомусь «пану», він повинен бути тільки громадським. Він повинен належати тільки громаді. Це моя позиція», - сказав Олексій Савченко. Всі новини  →