Миколаївська обласна
державна адміністрація
офіційний сайт


Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим
�������� �������� ����������� ������ �� ����� �� 2020 ����Важлива інформація для громадян, вимушених залишити свої оселі.
15 Червня 2017

Зроблено ще один крок до створення Очаківської об’єднаної територіальної громади

Тема: Події

14 червня 2017 року у великій залі Очаківської міської ради відбулась спільна нарада з головами об’єднаних територіальних громад, сільськими головами, депутатами обласної, районної ради, сільських рад та представниками Очаківської районної та міської ради щодо обговорення реформ децентралізації влади.
У заході брали участь голова Очаківської райдержадміністрації Самоуков Сергій Вікторович, голова районної ради Олійник Георгій Петрович, міський голова Бичков Сергій Миколайович, голова Чорноморської об’єднаної територіальної громади Дмитренко Андрій Анатолійович, представник Куцурубської об’єднаної територіальної громади, сільські голови, депутати обласної, районної та міської ради, активісти сільських рад та міста Очакова, представники засобів масової інформації.

На початку заходу вступне слово мав голова Очаківської райдержадміністрації Сергій Вікторович Самоуков, який доповів про стан виконання Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» в Очаківському районі. Голова зазначив: «Процес утворення об’єднаних територіальних громад, відбувається згідно Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» і він рухається вперед. Можливо, не такими швидкими темпами, як планувалося і хотілося б, але об’єднання громад відбувається, оскільки закон прийнято і зворотної сили він вже не має. Початок, як кажуть, покладено.
В межах Очаківського району у 2015 - 2016 роках були створені дві об’єднані територіальні громади – Куцурубська та Чорноморська. Суб’єктами об’єднання яких є сільські ради. Я особисто наголошую, що був у кожній сільській раді, висловлювався за децентралізацію. Слід зазначити, що кожна з громад, як і її керівники, мають своє бачення процесу об’єднання, розглядали різні пропозиції та варіанти, проводили опитування населення з цього питання. Але здоровий глузд все ж повинен перемогти, оскільки об’єднуватися доцільно навколо громади, яка є самодостатньою та бюджетоутворюючою. І маючи особисту думку я вважаю що Очаківському району потрібно об’єднатися з містом Очаків, нам достатньо однієї громади. Але при цьому розподіл податків повинен бути справедливим, як я і наголошував про це раніше.
Райдержадміністрація постійно надавала допомогу і сільськім радам, і об’єднаним громадам з питань децентралізації. В підсумках процесу децентралізації в Очаківському районі залишилися три сільські ради, які поки що є самостійними. Всі спірні питання з сільськими головами і громадами ми вирішуємо не маючі ніяких не порозумінь, справедливо і чесно. Це були такі питання, які стосувалися районного будинка культури, районної бібліотеки, будинка для престарілих та інше.
Районний бюджет в результаті цієї децентралізації отримав тільки прибутковий податок і це заставило нас трішки по іншому працювати».

В своєму виступі керівник району ще раз нагадав основні принципи децентралізації - це добровільність, суб’єктами об’єднання є сільські і міські громади, які повинні бути суміжними, також обґрунтоване економічне обрахування фінансової спроможності громад і рішення щодо бажання об’єднатися, яке має приймати сільський, міській голова після обговорення з громадою.

Також очільник району нагадав в чому полягає суть об’єднання територіальних громад-це можливість повноцінно розпоряджатися ресурсами – земельними, фінансовими та іншими, які є в наявності у громади.

Очаківська районна державна адміністрація вела відкритий діалог з усіма громадами району і я особисто пропонував і депутатам минулого скликання приймати участь у цьому процесі - сказав голова райдержадміністрації.

«Наразі нам дається шанс стати повноцінними господарями на своїх територіях, - зауважив Сергій Вікторович,- і лише від того, наскільки ефективно ми спрацюємо, залежить кінцевий результат».

Далі про хід виконання закону з децентралізації доповів міській голова Сергій Миколайович Бичков. Він розповів, яку роботу було проведено містом для об’єднання громад. Наголосивши на тому, що місто займалося процедурними питаннями з об’єднання починаючі з 2015 року, і на цей час в плані законодавчої бази пройшло всі етапи, але рішення залишається за громадами. «Очаків готовий підтримати об’єднання. Будь-які питання, ми можемо вислухати, винести на сесію, конструктивно обговорювати та приймати розумні рішення – сказав Сергій Миколайович».

Отже свій намір продовжувати шлях до об’єднання територіальних громад ще раз підтвердили голова райдержадміністрації Самоуков С.В., міський голова Бичков С.М. та голова районної ради Олійник Г.П..

Про підсумки роботи Чорноморської ОТГ, своє бачення, преспективи на майбутне щодо об’єднання громад виголосив і голова Чорноморської ОТГ: «Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» держава чітко визначила процедуру об’єднання - сказав він. Ми повинні розуміти причини цього об’єднання, які були поштовхом щоб пройшло об’єднання в Очаківському районі. Я хочу сказати що реформа децентралізації ні в кого не визиває негативних емоцій. Ми розуміємо що децентралізація сама не йде. Негативні емоції визиває друге питання, це питання зміни адміністративно - територіального устрою району. Тому що передача повноважень з верху до низу всіх влаштовує, але разом з цим ще йде і адміністративно – територіальна реформа. І ось вона викликає ті нарікання які ми сьогодні чуємо і ще будемо чути надалі. Тому у цих умовах я хочу сказати від себе особисто: «Ми працюємо півроку. Вже забрали до себе всі установи, майно громади і фінансуємо їх. І це стало можливо в умовах децентралізації. Але я хочу передати свою особисту думку з цього питання: я проти об’єднання з містом. І тому пропоную у 2017 році закінчити об’єднання територіальних громад у районі у дві Чорноморську і Куцурубську , які поглинуть ті сільські ради що залишилися в районі, місто Очаків залишити окремою громадою, Покровській сільській раді надати особливий статус.

Наприкінці слухань та обговорень Андрій Анатолійович сказав: «Варто завершити як найшвидше цей процес об’єднання, щоб мати можливість у наступному році отримати кошти на розвиток об’єднаних громад».

В роботі наради, також, активну участь приймали депутат обласної ради Гемаєв Хасан Зубаєвич, районної Мосейчук Іван Трохимович, Костерчук Андрій Іванович та депутати міської ради, вони дуже жваво і емоційно висловлювали своє бачення з цього питання.

Закрема депутат районної ради Костерчук Андрій Іванович запропонував зібратися у четвертому кварталі 2017 року і заслухати звіти голів громад щодо економічного та соціального розвитку громад, які вже об’єдналися та зробити висновки.

Було прийнято рішення що в усіх сільських радах та вже створених громадах у найближчий час потрібно провести громадські обговорення згідно отриманих пропозицій від ініціаторів об`єднання громад і діяти далі.

Наразі будемо сподіваться, що почався процес обговорення утворення однієї об’єднаної територіальної громади з адміністративним центром в місті Очаків до складу якої увійдуть Куцурубська і Чорноморська ОТГ та Кам’янська і Козирська сільські ради.

Голова Очаківської райдержадміністрації Самоуков С.В. та голова районної ради Олійник Г.П висловили вдячність головам сільських рад і ті що вже об’єдналися і які ще вирішують свою подальшу долю, за проведену роботу, оскільки для цього знадобились чи малі зусилля та терпіння. Наразі, як зауважив очільник району, саме на їх плечі лягла колосальна відповідальність за майбутнє своєї громади, і це потрібно розуміти.

Один район – одна громада. Саме таку перспективу щодо об’єднання бачить керівництво Очаківського району та міста Очакова.
Очаківський район: Всі новини  →