Миколаївська обласна
державна адміністрація
офіційний сайт


Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим
�������� �������� ����������� ������ �� ����� �� 2020 ����Важлива інформація для громадян, вимушених залишити свої оселі.
15 Червня 2017

Напередодні Дня медичного працівника Олексій Савченко відвідав обласний протитуберкульозний диспансер

Тема: Події

15 червня, напередодні Дня медичного працівника, голова Миколаївської облдержадміністрації з робочим візитом відвідав обласний протитуберкульозний диспансер.

Олексій Савченко, звертаючись до колективу медичного закладу з вітальним словом, а також за дорученням Президента України, привітав всіх зі святом.

«Від вашої професійності залежить чи буде людина жити. І я переконаний, що реформа, яка вже починає діяти, піде на користь не тільки громадам, а ще й вам – медичним працівникам», - зазначив голова облдержадміністрації у зверненні до лікарів.

У рамках візиту до обласного протитуберкульозного диспансеру голова облдержадміністрації вручив лікарям закладу документацію на апарат для проведення молекулярно-генетичних досліджень «Джин-експерт». Вартість цього апарату складає 286 тис. грн, а витратні матеріали до нього – 442 тис. грн.

«Обладнання за допомогою ДНК-матеріалу людини визначає за дві години діагноз – є туберкульоз чи немає. І це дозволяє призначити адекватну антибактеріальну терапію. Аналогів такому обладнанню в області немає. Таких лабораторій як Миколаївська в Україні всього дві – наша і в Харкові. Протягом однієї доби пристрій дозволяє зрозуміти, який туберкульоз в хворого і одразу почати його лікування. Раніше, щоб це зробити потрібно було 4 місяці», - розповіли керівники туберкульозного диспансеру.

Диспансер сьогодні отримав відзнаку про відповідність лабораторії статусу «Чиста лікарня – безпечна для пацієнта».

Також до професійного свята Олексій Савченко відзначив Подяками кращих лікарів закладу.

За результатами інспектування диспансеру очільник області надав доручення відремонтувати хірургічне відділення, за проханням працівників, і привести до належного стану харчоблок. «Я вважаю, що умови, де працюють медики і знаходяться хворі – це найперше, над чим потрібно працювати», - резюмував Олексій Савченко.

Для довідки:

Миколаївський обласний протитуберкульозний диспансер був заснований у 1936 році.

До його складу входять 12 відділень. У закладі надається консультативна допомога за 9 спеціальностями на базі консультативної поліклініки.

У квітні 2014 року в диспансері відкрито бактеріологічну лабораторію з відділом молекулярно-генетичної діагностики туберкульозу. Завдяки фінансуванню вдалося створити одну з кращих лабораторій в Україні.

Наприкінці 2015 року заклад переведено на альтернативне опалення, а завдяки економії енергоносіїв стало можливим придбання найсучаснішого обладнання для ендоскопічних досліджень та малоінвазивних маніпуляцій.Всі новини  →