Миколаївська обласна
державна адміністрація
офіційний сайт

Обласна державна адміністрація

Районні державні адміністрації

Миколаївська обласна рада

Економіка

Регуляторна політика та підприємництво

Взаємодія з громадськістю

Консультації з громадськістю

Доступ до публічної інформації

Запобігання проявам корупції

Європейська інтеграція

Євроатлантична інтеграція

Адміністративні послуги

Центри надання адміністративних послуг

Громадська рада

Державні інформаційні ресурси

Реагування на критику

Децентралізація державної влади

Офіс розвитку Миколаївщини

Інформація для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Очищення влади

Режим підвищеної готовності

Герої не вмирають

Конкурсний відбір суб'єктів оціночної діяльності

Миколаївська обласна виборча комісія інформує

Інтерактивна мапа проектів будівництва

Державний кордон України

100-річчя державної служби УкраїниПредставництво Президента України в Автономній Республіці Крим


�������� �������� ����������� ������ �� ����� �� 2020 ����Важлива інформація для громадян, вимушених залишити свої оселі.
04 Січня 2018

Обласні інфекційні лікарні забезпечені необхідними медпрепаратами та обладнанням для ефективного лікування хворих на гепатит А

Тема: Події

Обласна інфекційна лікарня та дитяча обласна інфекційна забезпечені необхідними медпрепаратами та обладнанням для ефективного лікування хворих на гепатит А. Про це у ході брифінгу з питань профілактики, лікування гепатиту А та ситуації із захворюваності повідомив начальник управління охорони здоров’я Миколаївської облдержадміністрації Павло Георгієв.

Станом на ранок 4 січня у лікувальних закладах Миколаївської області в обласній інфекційній лікарні знаходяться 33 пацієнти, у 16 з яких підтверджено діагноз гепатит А. В обласній дитячій інфекцій лікарні знаходяться 6 пацієнтів – у одного гепатит А підтверджено. Павло Георгієв підкреслив, що наразі є все необхідне для якісного лікування хворих. «Все, що необхідне для лікування пацієнтів є. Розчини, крапельниці, шприци і т.д. на сьогодні в обласній інфекційній лікарні дорослій є запаси на 4 доби. Враховуючи, що пацієнти ще можуть надходити і для попередження будь-яких негараздів у вихідні дні, що наближаються управління охорони здоров’я видало наказ і всередині медзакладів відбудеться перерозподіл ліків. Сьогодні до кінця дня і завтра в першій половині дня в обласній інфекційній лікарні буде запас, якого вистачить на понад два тижні для того, щоб якісно надавати допомогу пацієнтам, які раптом будуть з’являтися», - зазначив  начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації.

Він повідомив, що в обласній дитячій інфекцій лікарні ситуація стабільна. Крім цього, в плані подальшого дослідження пацієнтів, якщо такі будуть – управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації проведені переговори з постачальниками, і з 9 числа обласний центр паліативної допомоги почне безкоштовно проводити дослідження на виявлення гепатиту А.

З приводу госпітальних баз Павло Георгієв повідомив, що у випадку, якщо раптом будуть нові пацієнти пацієнти, є ще мінімум 50 місць у дорослій інфекційній лікарні та такий же мінімум у дитячій інфекцій лікарні.

У свою чергу, Лариса Бурденко - начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби в Миколаївській області зазначила, що на сьогодні закрито п'ять з семи точок розливу, де більшість хворих купували воду. Частина з них користується водопровідними мережами, а в деяких торгують водою, яку привозять. Було зазначено, що у будь-якому разі треба дочекатися результатів лабораторних досліджень взятих зразків води. Однак, навіть якщо експертиза виявить, що вода придатна для вживання, це не виклюває можливості, що вона могла бути заражена, оскільки  інкубаційний період гепатиту А складає термін до 40 діб.

Нагадуємо як захистити себе від вірусного гепатиту А:

1. Ізолювати та госпіталізувати хворого до інфекційної лікарні.

2. Колектив, в якому виявлено хворого, підлягає карантину на 45 днів.

3. Діти, які були в контакті з хворим, повинні спостерігатися інфекціоністом: їм вимірюється температура тіла,  оглядаються шкірні покрови та склери, ведеться спостереження за кольором сечі та калу.

4. При необхідності за призначенням інфекціоніста проводиться біохімічне обстеження крові.

5. Основні шляхи передачі інфекції:

- водним шляхом, тому при вживанні води її необхідно кип’ятити;

- фекально-оральним шляхом - в обов’язковому порядку необхідно дотримуватися гігієни рук та тіла, чистоти побутового посуду;

- харчовим шляхом - забезпечити вживання тільки якісних продуктів та після їх термічної обробки.Всі новини  →