Миколаївська обласна
державна адміністрація
офіційний сайт

Обласна державна адміністрація

Районні державні адміністрації

Миколаївська обласна рада

Економіка

Регуляторна політика та підприємництво

Взаємодія з громадськістю

Консультації з громадськістю

Доступ до публічної інформації

Запобігання проявам корупції

Європейська інтеграція

Євроатлантична інтеграція

Адміністративні послуги

Центри надання адміністративних послуг

Громадська рада

Державні інформаційні ресурси

Реагування на критику

Децентралізація державної влади

Офіс розвитку Миколаївщини

Інформація для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Очищення влади

Режим підвищеної готовності

Герої не вмирають

Конкурсний відбір суб'єктів оціночної діяльності

Миколаївська обласна виборча комісія інформує

Інтерактивна мапа проектів будівництва

Державний кордон України

100-річчя державної служби УкраїниПредставництво Президента України в Автономній Республіці Крим


�������� �������� ����������� ������ �� ����� �� 2020 ����Важлива інформація для громадян, вимушених залишити свої оселі.
11 Січня 2018

Відбулося засідання обласного оперативного штабу з питань гепатиту А

Тема: Події

10 січня під час засідання обласного оперативного штабу з питань гепатиту А, що відбувся під головуванням начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Павла Георгієва та за участю обласного педіатра Наталі Єфремової, обласного епідеміолога Алевтини Дем’яненко, заступника начальника УОЗ Миколаївської міської ради Віктора Фаюка, начальника управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Лариси Бурденко та заступника директора ДУ «Миколаївський обласний лабораторний центр МОЗ України» Олександра Ігнатенкова, обговорено низку важливих питань щодо ситуації із захворюваності на гепатит А в Миколаївській області.

В обласній інфекційній лікарні станом на 16: 00 10 січня перебувало 46 пацієнтів. Ще 14 дітей - в обласній дитячій інфекційній лікарні.

В обох лікарнях на даний час створено умови для розміщення хворих, ліки для ефективного та якісного надання спеціалізованої медичної допомоги в наявності. Також проведено перерозподіл лікарських засобів між закладами охорони здоров’я для забезпечення лікування пацієнтів і розроблено план дій на випадок збільшення кількості хворих.

Наразі до лікарень вже звертаються і контактні особи – люди, які контактували з хворими на гепатит А. Всі пацієнти знаходяться під постійним висококваліфікованим медичним наглядом.
Спеціалісти ДУ «Миколаївський обласний лабораторний центр МОЗ України» відзначають, що на сьогодні не можна виключити, що джерелом зараження є питна вода, тому у штабі наголошують на необхідності обов’язкового дотримання правил особистої гігієни у побуті, а саме:

  • Використовувати для пиття та миття посуду лише перекип`ячену воду (воду кип’ятити не менше 10 хв., дати відстоятися).
  • Не використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання.
  • Перед споживанням овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре промити питною водою, для споживання дітьми–обдати окропом.
  • Суворо дотримуватись правил особистої гігієни - обов`язково мити руки з милом перед приготуванням та вживанням їжі, після кожного відвідування туалету.
  • Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства зазначає, що вже обстежено заклади освіти (школи, дитячі садочки тощо), надано відповідні рекомендації щодо профілактики захворювання. Ведеться тісна співпраця з обласним і міським управліннями охорони здоров’я та управлінням освіти.

Зазначимо, що на станом на 11 січня в обласній інфекційній лікарні знаходяться 47 пацієнтів. З них підтверджено діагноз у 36 осіб. Ще 17 дітей знаходяться в обласній дитячій інфекційній лікарні, діагноз підтверджено у 10 дітей.

Ситуація знаходиться на постійному контролі облдержадміністрації, управління охорони здоров’я ОДА та УОЗ Миколаївської міської ради.Всі новини  →