Миколаївська обласна
державна адміністрація
офіційний сайт

Обласна державна адміністрація

Районні державні адміністрації

Миколаївська обласна рада

Економіка

Регуляторна політика та підприємництво

Взаємодія з громадськістю

Консультації з громадськістю

Доступ до публічної інформації

Запобігання проявам корупції

Європейська інтеграція

Євроатлантична інтеграція

Адміністративні послуги

Центри надання адміністративних послуг

Громадська рада

Державні інформаційні ресурси

Реагування на критику

Децентралізація державної влади

Офіс розвитку Миколаївщини

Інформація для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Очищення влади

Режим підвищеної готовності

Герої не вмирають

Конкурсний відбір суб'єктів оціночної діяльності

Миколаївська обласна виборча комісія інформує

Інтерактивна мапа проектів будівництва

Державний кордон України

100-річчя державної служби України

Регіональна комісія з реабілітаціїПредставництво Президента України в Автономній Республіці Крим�������� �������� ����������� ������ �� ����� �� 2020 ����Важлива інформація для громадян, вимушених залишити свої оселі.
17 Січня 2018

Нарада під керівництвом голови Новоодеської райдержадміністрації

Тема: Події

17 січня 2017 року під керівництвом голови районної державної адміністрації Романа Сташука відбулася нарада, в якій взяли участь голова районної ради Олександр Гриценко, керівник апарату райдержадміністрації Галина Лунгол, начальники структурних підрозділів, управлінь і відділів Новоодеської райдержадміністрації, керівники місцевих територіальних органів, організацій, установ району .
На розгляд керівництва району було винесено наступні питання :

Про підготовку до проведення комплексу весняно-польових робіт 2018 року.
Про стан виконання заходів щодо збереження на території Новоодеського району полезахисних лісових смуг.
Про відповідальність за порушення законодавства про оплату праці у 2018 році.
Про підготовку сил та засобів служб цивільного захисту району до дій в складних погодних умовах зимового періоду.
Про залучення інвестиційних коштів для розвитку територіальних громад.
Про створення патронатних сімей на території населених пунктів району.
Про стан виконавської дисципліни у виконавчих комітетах міської та сільських рад району при відпрацюванні розпорядчих документів органів вищого рівня у грудні 2017 року.
Про участь у навчанні за програмою тематичного короткотермінового семінару «Правові засади та практичні аспекти запобігання корупції».
Про збереження штатної чисельності фахівців із соціальної роботи в сільських радах району.
Про підсумки роботи відділу «Новоодеське бюро правової допомоги» Першого миколаївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у 2017 році.

Начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Поляруш Наталія проінформувала, що у відповідності до статті 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» з 1 січня 2018 р. в Україні змінився розмір мінімальної заробітної плати, а саме : у місячному розмірі - 3723 гривні; у погодинному розмірі - 22,41 гривні.
Розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.
Таким чином, роботодавець зобов’язаний щомісяця виплачувати працівнику із повним робочим днем заробітну плату у мінімальному розмірі, яка може складатися з:
- окладу,
- систематичних премій,
- інших постійних доплат (окрім доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат).
Якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, роботодавець має провести доплату до рівня мінімальної заробітної плати і виплатити її одночасно з виплатою заробітної плати.
За Законом України «Про оплату праці» норми і гарантії в оплаті праці є мінімальними державними гарантіями. Нагадуємо :
норми оплати праці – це оплата за : роботу в надурочний час; роботу у святкові, неробочі та вихідні дні; роботу у нічний час; час простою, який мав місце не з вини працівника;
і гарантії для працівників це -оплата щорічних відпусток; оплата для тих, які направляються для підвищення кваліфікації, на обстеження в медичний заклад; для переведених за станом здоров´я на легшу нижчеоплачувану роботу; переведення тимчасово на іншу роботу у зв´язку з виробничою необхідністю;
Тобто, працівник, крім права на мінімальну зарплату, продовжує мати право на доплати, збереження середнього заробітку тощо, у випадках, передбачених трудовим законодавством.
Колективним договором або наказом керівника встановлюються системи оплати праці. Але колдоговір або наказ видаються тільки після проведення консультацій профспілки або вільно обраними і уповноваженими представниками працівників, при цьому слід дотримуватися норм щодо мінімального розміру заробітної плати і мінімального розміру посадового окладу ( з 01 січня 2018 року він має становити не менше 1762 грн.).
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 265 КЗпП України юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі :
фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків - у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення; (111690 грн.);
порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі - у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення;(11169 грн.);
недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці - у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення; (37230грн.);
недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України "Про військовий обов’язок і військову службу", "Про альтернативну (невійськову) службу", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", - у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення; (37230 грн.);
недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні - у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення;( 11169 грн.)
порушення інших вимог трудового законодавства - у розмірі мінімальної заробітної плати (3723 грн.).
Штрафи накладаються не тільки на юридичних осіб, але й на роботодавців – фізичних осіб – підприємців.
На сьогодні факти порушень законодавства про працю виявляють органи ПФУ за результатами аналізу даних реєстру застрахованих осіб про що повідомлять управління Держпраці та міжвідомчу робочу групу.
Розпорядженням голови райдержадміністрації від 07 березня 2017 №76 в районі створену таку міжвідомчу робочу групу, яка проводить моніторинг ситуації із виконання рішень Уряду щодо підвищення мінімальної заробітної плати та забезпечує оперативне реагування на інформацію про недотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.
Роботодавцям слід розуміти, що непорядно дурити і ошукувати своїх працівників. Заробітна плата в «конверті» позбавляє працівника всіх можливостей і ставить під загрозу отримання заробленої пенсії, адже ця сума прихована від оподаткування і на неї роботодавець не нараховує внески до Пенсійного фонду.
Завідувач сектору економічного розвитку, торгівлі та туризму райдержадміністрації Процик Інна Михайлівна доповіла, що Новоодеська районна державна адміністрація у співпраці з районною радою, сільськими радами, установами району протягом останніх років впроваджує проектні технології в систему управління процесами регіонального розвитку.
Спільними зусиллями у минулому році реалізовані:
- проект «Матеріально-технічне оснащення амбулаторій загальної практики сімейної медицини та фельдшерських пунктів Новоодеського району» на загальну суму 3,9 млн. грн. за рахунок Державного Фонду регіонального розвитку та співфінансуванням 10% з районного бюджету. Придбано автомобілі швидкої допомоги – 8 од., електрокардіограф ЮКАРД 100 – 8 одиниць,., медичні аналізатори – 30 од., комп’ютерна техніка - 10 автоматизованих робочих місць;
- проект «Добровільна пожежна команда: сучасний формат пожежної охорони у Новоодеському районі Миколаївської області» на загальну суму 200 тис. грн. за рахунок обласного та співфінансуванням 50% з районного та сільських бюджетів. Підготовлена вся законодавча база та придбано обладнання, спорядження, комп’ютерна техніка для пожежної команди, яка розміщена у селі Бузьке та у 2018 році буде функціонувати на території 5 сільських рад – Бузької, Антонівської, Димівської, Дільничної та Сухоєланецької .
По завершенню наради очільником району було надано ряд рекомендацій та доручень головам сільських рад, звернуто увагу на їх повноваження, які покладені на них відповідно до чинного законодавства.Новоодеський район: Всі новини  →