Миколаївська обласна
державна адміністрація
офіційний сайт

Обласна державна адміністрація

Районні державні адміністрації

Миколаївська обласна рада

Економіка

Регуляторна політика та підприємництво

Взаємодія з громадськістю

Консультації з громадськістю

Доступ до публічної інформації

Запобігання проявам корупції

Європейська інтеграція

Євроатлантична інтеграція

Адміністративні послуги

Центри надання адміністративних послуг

Громадська рада

Державні інформаційні ресурси

Реагування на критику

Децентралізація державної влади

Офіс розвитку Миколаївщини

Інформація для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Очищення влади

Режим підвищеної готовності

Герої не вмирають

Конкурсний відбір суб'єктів оціночної діяльності

Миколаївська обласна виборча комісія інформує

Інтерактивна мапа проектів будівництва

Державний кордон України

100-річчя державної служби УкраїниПредставництво Президента України в Автономній Республіці Крим


�������� �������� ����������� ������ �� ����� �� 2020 ����Важлива інформація для громадян, вимушених залишити свої оселі.
09 Лютого 2018

Чергова сесія районної ради накреслила нові перспективи Очаківщини в одній сільській об'єднаній територіальній громаді

Тема: 200 років Т. Шевченко

9 лютого відбулося засідання 20 чергової сесії районної ради сьомого скликання. З 24 депутатів присутніми були 19. Сесію проводив депутат районної ради, голова райдержадміністрації Самоуков С.В.
Хвилиною мовчання депутати і присутні вшанувати пам´ять трагічно загиблого депутата обласної ради Лусти Володимира Вікторовича.
Всі 17 планових питань було розглянуто позитивно.
В розділі «Різне» голова Чорноморської ОТГ Дмитренко А.А. виступив з пропозицією від Чорноморської ОТГ до всіх сільських рад Очаківського району, Куцурубської ОТГ об’єднатися в одну Очаківську сільську об’єднану територіальну громаду з центром в с. Чорноморка. Дмитренко А.А. оголосив про проведення громадського обговорення цієї пропозиції.
Це викликало жваву підтримку серед депутатів, адже настрої обєднатис знову в одну громаду вже давно існують.
Як зазначив Дмиренко А.А. вимоги до обєднаних територіальних громад дуже високі, а коштів створити свою потужну інфраструктуру не вистачає. До того ж це призводить до роздування управлінського апарату, а не його скорочення.
Тому він оприлюднив свою ініціативу щодо обєднання всіх колишніх сільських рад Очаківського району (окрім Козирської, яка відійшла до Миколаївського району) в одну об´єднану громаду

Також, в розділі «Різне» заступник голови райдержадміністрації Шевельова З.А. презентувала депутатам району проект змін в системі надання медичних послуг згідно вимог медичної реформи для проведення консультацій. Вона повідомила, що вже проведені консультації з фахівцями медичної галузі та розяснила ряд новацій реформи.
Відповідно до нових законів «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» та «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості» стартувала медична реформа. Мета реформи медицини – забезпечення дотримання права кожного громадянина на якісну медичну допомогу.
Розпочинається реформа з первинної ланки медицини. Вводиться нова система її фінансування: "гроші ходять за пацієнтом". Кожен пацієнт (або його батьки) сам обирає лікаря, до якого хоче ходити на прийом. Разом із лікарем в електронному вигляді пацієнт укладає безтермінову електронну угоду (декларацію) про обслуговування. Її можна легко перепідписати й з іншим спеціалістом. Згідно укладених угод держава буде перераховувати кошти лікарю на кожного пацієнта. З цього буде формуватися його заробітна плата та фінансова база для утримання первинних медичних закладів, де лікарі будуть проводити прийом і надавати медичні послуги.
Це кардинально змінює систему фінансування медичних закладів. Якщо раніше вони фінансувалися за своїм кошторисом, то тепер обсяг коштів буде залежати від кількості пацієнтів у лікаря. У зв’язку з цим відбудуться зміни в статусах медичних закладів, в тому числі й сільських. Необхідно буде здійснювати їх ліцензування. Вимоги реформи дуже серйозні. Адже амбулаторії повинні бути типовими і забезпечені лабораторним обладнанням. Держава на це буде виділяти кошти, але при спільному співфінансування з місцевих бюджетів.
Шевельова З.А. доповіла про вже проведену роботу в райдержадміністрації спільно з медиками по вивченню новацій реформи. І виходячи з власних можливостей адміністративно-територіальної одиниці Очаківського району підготовлена орієнтовна схема оновленої системи медичних закладів відповідно до нових вимог, для подальшого її обговорення з сільськими головами, депутатським корпусом району, з громадськістю. Колегіальним рішенням було визнано логічним збереження таких медичних закладів: Камянська, Чорноморська, Рівненська, Козирська амбулаторії моно практики сімейної медицини (один лікар). З метою збереження реальної можливості надавати медичну допомогу на місцях в невеликих та малих селах діючі фельдшерські пункти будуть реорганізовані в Пункти здоров’я.
Куцурубська ОТГ відхилила пропозиції райдержадміністрації приєднатися до єдиного ЦПМСД та вирішила самостійно реалізовувати медичну реформу.
Заступник голови райдержадміністрації Шевельова З.А. зазначила, що це питання дуже непросте. Потребує спільного опрацювання і керівництва району, і всіх громад. І її важко буде реалізувати в наших умовах – існування окремо кількох громад та обмеженості бюджетів. Реформа тільки стартувала. Є безліч незрозумілих питань, особливо що стосуються сільської місцевості. Але форсування тут не буде. Поступово будуть надходити роз’яснення від органів влади вищого рівня та враховуватися власні можливості громад. Але попри складнощі реалізації реформи, всі дійшли згоди, що якість медичних послуг треба покращувати.

Питання порядку денного сесії:

1. Про надання доручення щодо ведення сесії, підписання протоколу та рішень 20 сесії районної ради сьомого скликання депутату районної ради Самоукову С.В.
Доповідач: Мосейчук Іван Трохимович – голова постійної комісії районної ради з питань соціального захисту громадян та законності.

2. Про визнання повноважень депутатів Очаківської районної ради сьомого скликання Коняєвої Н.І. та Ільїна Р.В.
Доповідач: Кіналь Оксана Анатоліївна – керуючий справами виконавчого апарату районної ради.

3.Про внесення змін до складу постійних комісій Очаківської районної ради сьомого скликання.
Доповідач: Кіналь Оксана Анатоліївна – керуючий справами виконавчого апарату районної ради.

4. Звіт про стан виконання районної Програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2017 року, затвердженої рішенням районної ради від 22 квітня 2011 року №6 та продовження терміну дії цієї Програми на 2018 рік.
Доповідач: Степанова Ольга Віталіївна – головний лікар Очаківської центральної районної лікарні.

5. Про внесення змін до районної Програми «Безбар’єрна Очаківщина», затвердженої рішенням районної ради від 11.10.2013№3
Доповідач: Маринич Марина Сергіївна – заступник начальника управління Очаківської районної державної адміністрації.

6. Звіт про стан виконання Програми економічного і соціального розвитку Очаківського району на 2015-2017 роки «Очаківщина - 2017» та затвердження Програми економічного і соціального розвитку Очаківського району на 2018-2020 роки, заходів щодо її виконання у 2018 році.
Доповідач: Вялкова Дарія Іванівна – начальник відділу економіки, торгівлі та туризму Очаківської районної державної адміністрації

7. Про уточнення районного бюджету Очаківського району на 2018 рік
Доповідач: Єгорова Анжела Джонівна – начальник фінансового управління Очаківської районної державної адміністрації

8. Про внесення змін до районного бюджету Очаківського району на 2018 рік
Доповідач: Єгорова Анжела Джонівна – начальник фінансового управління Очаківської районної державної адміністрації

9. Про передачу бюджетної установи Козирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Очаківської районної ради Миколаївської області із спільної власності територіальних громад сіл Очаківського району Миколаївської області у комунальну власність Радсадівської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області.
Доповідач: Єршова Валерія Сергіївна – начальник відділу освіти, молоді та спорту Очаківської районної державної адміністрації

10. Про безоплатну передачу будівель та майна Козирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Очаківської районної ради Миколаївської області із спільної власності територіальних громад сіл Очаківського району до комунальної власності Радсадівської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області.
Доповідач: Єршова Валерія Сергіївна – начальник відділу освіти, молоді та спорту Очаківської районної державної адміністрації

11. Про безоплатну передачу будівель та майна Козирської амбулаторії загальної практики сімейної медицини із спільної власності територіальних громад сіл Очаківського району до комунальної власності Радсадівської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області.
Доповідач: Шевельова Зоя Антонівна – заступник голови Очаківської районної державної адміністрації
12. Про безоплатну передачу окремого індивідуального визначеного майна Очаківської районної централізованої бібліотечної системи із спільної власності територіальних громад сіл Очаківського району у комунальну власність Радсадівської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області.
Доповідач: Зелінко Анжела Анатоліївна – начальник відділу культури Очаківської районної державної адміністрації

13. Про безоплатну передачу окремого індивідуального визначеного майна Очаківського районного Будинку культури із спільної власності територіальних громад сіл Очаківського району у комунальну власність Покровської сільської ради.
Доповідач: Зелінко Анжела Анатоліївна – начальник відділу культури Очаківської районної державної адміністрації

14. Про безоплатну передачу окремого індивідуального визначеного майна Очаківського районного Будинку культури із спільної власності територіальних громад сіл Очаківського району у комунальну власність Кам’янської сільської ради.
Доповідач: Зелінко Анжела Анатоліївна – начальник відділу культури Очаківської районної державної адміністрації

15. Про безоплатну передачу автомобілю ГАЗ-24 «Волга» із спільної власності територіальних громад сіл Очаківського району у комунальну власність Чорноморської об’єднаної територіальної громади.
Доповідач: Зелінко Анжела Анатоліївна. – начальник відділу культури Очаківської районної державної адміністрації

16. Про затвердження структури та чисельності Очаківської районної централізованої бібліотечної системи у новій редакції.
Доповідач: Зелінко Анжела Анатоліївна – начальник відділу культури Очаківської районної державної адміністрації

17. Про безоплатну передачу із спільної власності територіальних громад сіл Очаківського району у комунальну власність Куцурубської сільської ради об’єднаної територіальної громади окремого індивідуально визначеного майна, яке знаходиться у користуванні Парутинської амбулаторії загальної практики сімейної медицини.
Доповідач: Кіналь Оксана Анатоліївна – керуючий справами виконавчого апарату районної ради.
Сектор з питань взаємодії з громадськістю райдержадміністраціїОчаківський район: Всі новини  →