Миколаївська обласна
державна адміністрація
офіційний сайт

Обласна державна адміністрація

Районні державні адміністрації

Миколаївська обласна рада

Економіка

Регуляторна політика та підприємництво

Взаємодія з громадськістю

Консультації з громадськістю

Доступ до публічної інформації

Запобігання проявам корупції

Європейська інтеграція

Євроатлантична інтеграція

Адміністративні послуги

Центри надання адміністративних послуг

Громадська рада

Державні інформаційні ресурси

Реагування на критику

Децентралізація державної влади

Офіс розвитку Миколаївщини

Інформація для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Очищення влади

Режим підвищеної готовності

Герої не вмирають

Конкурсний відбір суб'єктів оціночної діяльності

Миколаївська обласна виборча комісія інформує

Інтерактивна мапа проектів будівництва

Державний кордон України

100-річчя державної служби УкраїниПредставництво Президента України в Автономній Республіці Крим


�������� �������� ����������� ������ �� ����� �� 2020 ����Важлива інформація для громадян, вимушених залишити свої оселі.
04 Квітня 2018

«Від ідеї до результатів»: на Миколаївщині функціонуватиме інноваційний кластер "Регіональний інноваційний HUB"

Тема: Події

Миколаївська обласна державна адміністрація спільно з вищими навчальними закладами, громадськими організаціями та РТПП втілюватиме в життя особливий проект «Інноваційний кластер «Регіональний інноваційний HUB», який є своєрідною надбудовою над усіма існуючими напрямами підтримки малого і середнього підприємництва на Миколаївщині. Про це розповів заступник голови Миколаївської обласної державної адміністрації Олександр Кушнір в ході презентації напрямків, впроваджуваних Миколаївською ОДА по підтримці малого і середнього підприємництва на Миколаївщині у вівторок, 3 квітня.

Заступник голови ОДА зазначив, що завдяки успішній реалізації програм в рамках підтримки малого і середнього підприємництва Миколаївської області за результатами конкурсного відбору грантових проектів за кошти ЄС, проект, поданий ОДА «Інноваційний кластер «Регіональний інноваційний HUB» став переможцем.

«Ми вдячні Віце-прем'єр-міністру України Геннадію Зубку і всій комісії по відбору за підтримку у впровадженні в області інноваційного кластеру. Зазначу, що проект дозволяє не конкурувати між собою науковцям, підприємцям і т.д., а вийти на абсолютно новий рівень, який до цього не використовувався в області, та й в Україні. Це, в свою чергу, дозволить застосувати принципи «стратегії блакитного океану», показавши стрімке зростання і прибутковість компаній, які можуть генерувати продуктивні бізнес-ідеї, створюючи не існуючий раніше попит на новому ринку, де практично відсутні конкуренти, замість того, щоб конкурувати з безліччю конкурентів на малоприбуткових ринках», - відзначив Олександр Кушнір.

Облдержадміністрація об’єднала довкола проекту Національний університет кораблебудування ім. Адмірала Макарова, Чорноморський національний університет ім. Петра Могили, Миколаївський національний університет ім. В.О. Сухомлинського, Регіональну торгово-промислова палату Миколаївської області, Миколаївський національний аграрний університет, Миколаївську філію Громадської організації «Українська Асоціація інвалідів АТО».

«RInnoHUB» дозволить об’єднати творчих, молодих вчених, бізнес-ідеї, допомогти ввести їх в одне русло, знайти джерело фінансування і створити все це на одному унікальному ресурсі.  Базис RInnoHUB полягає у створенні на початковому етапі «Бізнес-інкубатору». На конкурсній основі будуть відібрані учасники проекту. На цьому етапі вони будуть проходити навчання діловим наукам та генерувати, або вдосконалювати свої ідеї.

Разом з Бізнес-інкубатором буде працювати «Креативна лабораторія», завдяки цьому базису учасники проекту будуть розвивати творче інноваційне мислення та проектувати сучасні технології. Пройшовши етапи бізнес-інкубатору та креативної лабораторії ті, учасники, які згенерували ідеї переходять на етап Бізнес-акселератору. На цьому етапі буде розроблятися бізнес-план, інвестиційний паспорт проекту, аналізуватися проект і т.п. Після проходження цього етапу учасник проекту має на руках документацію для фінансових та технічних відносин з потенційним партнером.

«Випускники бізнес-акселератору будуть приймати участь на регіональних та міжнародних площадках пошуку інвесторів. Наприклад, це краудфандингові площадки: переваги краудфандинга в тому, що він дозволяє отримати фінансування без участі банків, венчурних фондів і бірж, або ICO -одна із технологій доступу до міжнародних інвесторів. Це абсолютно інноваційна техніка (blockchain) для нашої країни. В ході ICO команда проекту розпродає цифрові токени за інші види грошових коштів серед інвесторів, таким чином розширюючи можливості для залучення інвестицій у проекти», - розповів Олександр Кушнір.

Загалом, проект розрахований на три роки, за словами заступника голови ОДА, після цього він перейде на самоокупність і зможе функціонувати самостійно, і стане логічним продовженням заходів, здійснених командою облдержадміністрації для підтримки малого та середнього бізнесу в регіоні.

«Вищезазначене дозволить малому та середньому підприємництву розвиватися без перешкод та обмежень, створюючи нові перспективи та способи самореалізації. Нагадаю, що люди – це наша найвища цінність, тому працюємо разом на їх благо!», - резюмував Олександр Кушнір. Всі новини  →