Миколаївська обласна
державна адміністрація
офіційний сайт

Обласна державна адміністрація

Районні державні адміністрації

Миколаївська обласна рада

Економіка

Регуляторна політика та підприємництво

Взаємодія з громадськістю

Консультації з громадськістю

Доступ до публічної інформації

Запобігання проявам корупції

Європейська інтеграція

Євроатлантична інтеграція

Адміністративні послуги

Центри надання адміністративних послуг

Громадська рада

Державні інформаційні ресурси

Реагування на критику

Децентралізація державної влади

Офіс розвитку Миколаївщини

Інформація для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Очищення влади

Режим підвищеної готовності

Герої не вмирають

Конкурсний відбір суб'єктів оціночної діяльності

Миколаївська обласна виборча комісія інформує

Інтерактивна мапа проектів будівництва

Державний кордон України

100-річчя державної служби УкраїниПредставництво Президента України в Автономній Республіці Крим


�������� �������� ����������� ������ �� ����� �� 2020 ����Важлива інформація для громадян, вимушених залишити свої оселі.
05 Квітня 2018

Делегація від Миколаївщини взяла участь у розширеній урядовій нараді з питань децентралізації та регіонального розвитку

Тема: Події

У четвер, 5 квітня, делегація від Миколаївщини на чолі з заступником голови ОДА Олександром Кушніром взяла участь у розширеній урядовій нараді з питань децентралізації та регіонального розвитку за участю Президента Петра Порошенко та Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, що проходить у м.Вінниці.

Президент Петро Порошенко зазначив, що децентралізація є питанням цивілізаційного вибору та складовою євроатлантичного курсу України, тож серед завдань ставить неодмінне наближення влади до людей та можливості вирішувати конкретні проблеми громад.

Серед вже нових відомих кроків у русі децентралізації на всеукраїнському рівні озвучено наступне:

- 27 громад отримали у власність понад 22 тис. га земель сільгосппризначення поза межами населених пунктів;

- середньострокове планування – як на рівні центрального бюджету, так і на місцевому рівні - має стати новим пріоритетом і основою нового етапу реформи децентралізації в Україні;

- близько 40 млрд грн по країні – очікуване наповнення Дорожнього фонду. Віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко повідомив, що відновлення доріг по країні можливе за рахунок об’єднання коштів державної субвенції, місцевих бюджетів, а також коштів, які надходять в регіони по секторальній субвенції.

На нараді присутні обговорювали український досвід децентралізації, пріоритети нинішнього етапу децентралізації, економічну політику та інструменти розвитку регіонів, роль інвестицій у їх сталому розвитку.

Як відмітив заступник голови Миколаївської ОДА, попереду будуть важливі питання децентралізації у сфері освіти, реалізації проекту «нової української школи» та розвитку профтехосвіти. «Миколаївщина в цьому напрямку не стоїть осторонь, адже за ініціативи голови ОДА Олексія Савченка - 2018-й рік оголошений роком освіти та інклюзивного навчання», - прокоментував він. Також в пріоритеті – впровадження децентралізації у сфері охорони здоров’я та питання сталого розвитку місцевих громад – адмінпослуги, земельні відносини, розвиток системи електронних послуг.

«Урядова нарада, що зібрала у Вінниці передових експертів у розвитку децентралізації, які діляться своїми здобутками з представниками ОДА, облрад, ОТГ – це можливість обмінятися досвідом, побачити останні напрацювання, які є в основних галузях, обговорити головні пріоритети соціально-економічного розвитку, зокрема в сфері децентралізації, секторальної децентралізації на рівні країни, щоб відповідні плани області, районів та об’єднаних територіальних громад також реалізовувалися у напрямках, які визначені на рівні держави», - зазначив Олександр Кушнір. Всі новини  →