Миколаївська обласна
державна адміністрація
офіційний сайт

Обласна державна адміністрація

Районні державні адміністрації

Миколаївська обласна рада

Економіка

Регуляторна політика та підприємництво

Взаємодія з громадськістю

Консультації з громадськістю

Доступ до публічної інформації

Запобігання проявам корупції

Європейська інтеграція

Євроатлантична інтеграція

Адміністративні послуги

Центри надання адміністративних послуг

Громадська рада

Державні інформаційні ресурси

Реагування на критику

Децентралізація державної влади

Офіс розвитку Миколаївщини

Інформація для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Очищення влади

Режим підвищеної готовності

Герої не вмирають

Конкурсний відбір суб'єктів оціночної діяльності

Миколаївська обласна виборча комісія інформує

Інтерактивна мапа проектів будівництва

Державний кордон України

100-річчя державної служби України

Регіональна комісія з реабілітаціїПредставництво Президента України в Автономній Республіці Крим�������� �������� ����������� ������ �� ����� �� 2020 ����Важлива інформація для громадян, вимушених залишити свої оселі.
10 Серпня 2018

У Миколаєві впроваджена нова послуга для дітей – патронатна сім’я

Тема: Події

Миколаїв увійшов до числа міст, в яких впроваджена патронатна форма виховання дітей. Тимчасовим вихованням дитини, яка через складні життєві обставини не може проживати разом з батьками або законними представниками, займуться сім'ї патронатного виховання.

В Миколаївській області створена вже друга сім'я патронатних вихователів, з якими підписано договір про надання послуги патронату. Патронатні вихователі успішно пройшли навчання і готові допомогти дитині легше впоратися з кризою, в якій вона опинилася, оточити любов'ю і турботою, повернути довіру до людей і відчути себе значимою.

Патронатна сім'я стає тимчасовим притулком для дитини, після перебування в якому вона або повертається у свою власну (коли батьки або законні опікуни вирішать свої проблеми), або направляється в нову сім'ю - до прийомних батьків, опікунів або в дитячий будинок сімейного типу, якщо біологічні батьки за цей час будуть позбавлені батьківських прав.

Сім'я, яка взяла на себе обов'язок виховувати дитину, що тимчасово опинилася без піклування батьків, в обов'язковому порядку проходить спеціальну підготовку. Держава виплачує тимчасовим батькам грошову винагороду та щомісячну допомогу на дитину. Також сім'ї надається допомога фахівців - психолога, соціального працівника, лікаря, педагога, юриста.

Всі аспекти механізму такого влаштування дитини в сім'ю закріплені Постановою Кабінету Міністрів № 148 від 16.03.2017 року «Деякі питання здійснення патронату над дитиною». Таким чином патронатна сім'я (патронатний вихователь і його помічник - інший повнолітній член цієї сім'ї) стала альтернативою притулку або центру соціально-психологічної реабілітації, куди прямує дитина, що опинилася в складній життєвій ситуації. Нова форма тимчасового догляду і виховання дитини буде сприяти поступовому переходу від інституційних форм опіки над дітьми до альтернативних форм виховання дітей в сімейному середовищі.

Нагадаємо, що в рамках процесу впровадження освітньої реформи та деінституалізаціїї інтернатних закладів, в Миколаївській області введено послугу наставництва. Особи, які виявили бажання стати наставниками на добровільній, безоплатній основі надають дитині, яка проживає у закладі для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, індивідуальну підтримку та допомогу, насамперед у підготовці до самостійного життя.

 Всі новини  →