Миколаївська обласна
державна адміністрація
офіційний сайт

Обласна державна адміністрація

Районні державні адміністрації

Миколаївська обласна рада

Економіка

Регуляторна політика та підприємництво

Взаємодія з громадськістю

Консультації з громадськістю

Доступ до публічної інформації

Запобігання проявам корупції

Європейська інтеграція

Євроатлантична інтеграція

Адміністративні послуги

Центри надання адміністративних послуг

Громадська рада

Державні інформаційні ресурси

Реагування на критику

Децентралізація державної влади

Офіс розвитку Миколаївщини

Інформація для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Очищення влади

Режим підвищеної готовності

Герої не вмирають

Конкурсний відбір суб'єктів оціночної діяльності

Миколаївська обласна виборча комісія інформує

Інтерактивна мапа проектів будівництва

Державний кордон України

100-річчя державної служби України

Регіональна комісія з реабілітаціїПредставництво Президента України в Автономній Республіці Крим�������� �������� ����������� ������ �� ����� �� 2020 ����Важлива інформація для громадян, вимушених залишити свої оселі.
04 Жовтня 2018

“Миколаївщина отримає додатковий поштовх до розвитку”, - Олексій Савченко про модернізацію залізниці на ділянці "Долинська-Миколаїв-Колосівка"

Тема: Події

Ратифікація фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком та подальша модернізація залізниці на ділянці "Долинська-Миколаїв-Колосівка" – це рішучий крок до того, що миколаївці нарешті отримають якісне і сучасне залізничне сполучення зі столицею. І символічно, що Президентом підпис під цим документом був поставлений саме в Миколаєві.

Про це заявив голова Миколаївської обласної державної адміністрації Олексій Савченко.

Зазначимо, що у середу, 3 жовтня, Верховна Рада 234 голосами "за" прийняла Закон "Про ратифікацію Фінансової угоди (Проект модернізації української залізниці (Модернізація інфраструктури ПАТ "Укрзалізниця") між Україною та Європейським інвестиційним банком".

"Символічним є те, що законопроект про ратифікацію угоди Президент України Петро Порошенко підписав саме у Миколаєві. Дана угода дозволить залучити фінансові ресурси у розмірі 150 млн євро для реалізації проекту «Електрифікація залізничного напрямку Долинська - Миколаїв - Колосівка». В першу чергу, це робиться для того, щоб наші жителі могли отримати гідні послуги та швидкий і надійний залізничний транспорт. Також це  полегшить залізничне сполучення з миколаївськими портами, дозволить зменшити навантаження на дороги, прискорити обробки вантажів і підвищення якості надання транзитних послуг ", - підкреслив Олексій Савченко.

Голова Миколаївської ОДА також зазначив, що ратифікаця угоди сприятиме зростанню інвестицій в економіку України взагалі і, зокрема в транспортну інфраструктуру.

"Проект, на який спрямована угода, передбачає будівництво другої колії, електрифікацію та модернізацію систем сигналізації і зв'язку на напрямку Долинська - Миколаїв - Колосівка, що дасть змогу збільшити рівень пропускної спроможності напрямку, забезпечити енергозбереження під час здійснення перевезень залізничним транспортом та зменшити експлуатаційні витрати", - додав очільник області.

Нагадаємо, що  фінансову угоду «Проект модернізації української залізниці (Модернізація інфраструктури ПАТ «Укрзалізниця») між Україною та Європейським інвестиційним банком було підписано 19 грудня 2016 року у Брюсселі, і вона набирає чинності з дати набрання чинності цим Законом.

Угодою передбачено, що Європейський інвестиційний банк (далі – ЄІБ) надає Україні в особі Міністерства фінансів України позику в розмірі 150 млн. євро для реалізації проекту «Електрифікація залізничного напрямку Долинська – Миколаїв – Колосівка», який передбачає будівництво другої колії, електрифікацію та модернізацію систем сигналізації і зв’язку на напрямку Долинська – Миколаїв – Колосівка.

Загальна вартість Проекту складає 306 млн євро. Джерелами фінансування визначено позика ЄІБ під державні гарантії – 150 млн євро, кредитні кошти Європейського банку реконструкції та розвитку під державні гарантії – 150 млн євро; грантові кошти на технічну допомогу Інвестиційного фонду сусідства або інших донорів – 6 млн євро.

Реалізація Проекту дозволить збільшити пропускну спроможність залізничного напрямку Долинська – Миколаїв – Колосівка, що у свою чергу дозволить вирішити проблеми з пропуском вантажів в напрямку миколаївських портів; підвищити середню швидкість руху вантажних поїздів на ділянці на 20 – 25%, скоротити термін доставки вантажів та зменшити експлуатаційні витрати, пов’язані із поліпшенням організації руху поїздів.Всі новини  →