Миколаївська обласна
державна адміністрація
офіційний сайт

Обласна державна адміністрація

Районні державні адміністрації

Миколаївська обласна рада

Економіка

Регуляторна політика та підприємництво

Взаємодія з громадськістю

Консультації з громадськістю

Доступ до публічної інформації

Запобігання проявам корупції

Європейська інтеграція

Євроатлантична інтеграція

Адміністративні послуги

Центри надання адміністративних послуг

Громадська рада

Державні інформаційні ресурси

Реагування на критику

Децентралізація державної влади

Офіс розвитку Миколаївщини

Інформація для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Очищення влади

Режим підвищеної готовності

Герої не вмирають

Конкурсний відбір суб'єктів оціночної діяльності

Миколаївська обласна виборча комісія інформує

Інтерактивна мапа проектів будівництва

Державний кордон України

100-річчя державної служби України

Регіональна комісія з реабілітаціїПредставництво Президента України в Автономній Республіці Крим�������� �������� ����������� ������ �� ����� �� 2020 ����Важлива інформація для громадян, вимушених залишити свої оселі.
03 Грудня 2018

Будівельні проекти обов`язково розглядатимуться на дотримання інклюзивних норм і вимог, - Олексій Савченко

Тема: Події

Створення безперешкодного середовища для осіб з інвалідністю, будувати і проектувати правильно, ліквідувати архітектурні бар’єри та посилити відповідальність за порушення відповідних правових норм – саме це стало наскрізною ідеєю онлайн-наради під головуванням Президента України Петра Порошенка, що відбулась у понеділок, 3 грудня. Участь у нараді взяли голова Миколаївської облдержадміністрації Олексій Савченко, заступники голови ОДА, а також керівники профільних структурних підрозділів і представники громадських організацій.

За результатами наради голова ОДА Олексій Савченко заявив, що будівельні проекти на Миколаївщині обов`язково розглядатимуться управлінням архітектури на врахування і дотримання інклюзивних норм і оновлених вимог.

Очільник області також зазначив, що цього року обласна влада посилила увагу на  впровадження доступності у сфері освіти. Так, вперше на Миколаївщині була розроблена обласна програма розвитку інклюзивної освіти - у 2018 році було витрачено на 16 млн грн на  облаштування медіатек, ресурсні кімнати, інклюзивно-навчальних центрів, придбання сучасного обладнання. Все це дозволить дітям з особливими потребами відчувати себе комфортно в навчальному процесі. Крім того, на території області з метою забезпечення доступності на території закладів освіти було збудовано 7 нових пандусів та 52 приведено до належного стану. У 4х закладах освіти встановлені ліфти для осіб з інвалідністю.

«В області діє чудова ініціатива Першої леді країни – пані Марини Порошенко – Всеукраїнський проект «Інклюзивна-освіта-рівень свідомості нації». Так, у травні Миколаївська ОДА підписала меморандум з Благодійним Фондом Порошенка щодо участі нашої області у даному проекті. Завдяки цьому ми отримали типові проекти медіатек та ресурсних кімнат. І вже перед цим навчальним роком заклади освіти області отримали сертифікати на сучасне обладнання для цих приміщень, які придбано за кошти обласного бюджету», - додав голова ОДА.

Водночас, за інформацією управління містобудування та архітектури Миколаївської ОДА, сьогодні в області, на жаль, є проблеми із забезпеченням доступності до: об’єктів соціальної сфери; закладів охорони здоров’я; до транспортної інфраструктури; облаштування спеціальних місць для паркування транспортних засобів осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення у місцях безкоштовного та платного паркування транспортних засобів; доступу до відділень ПАТ «Укрпошта».

Наразі  Миколаївська обласна адміністрація співпрацює з діючими обласним та 29 місцевими комітетами забезпечення доступності. Стан об`єктів постійно моніториться, а за пропозиціями членів комітету і представників відповідних громадських організацій надаються доручення.

Особливу увагу щодо забезпечення доступності та виділення фінансування для зазначених потреб приділяють управління охорони здоров`я, а також управління транспорту.

Як пояснив Олексій Савченко стосовно доступності  громадського транспорту - міській владі Миколаєва було доручено провести роботу із забезпечення і контролю обладнання громадського транспорту засобами інформування осіб з вадами зору та слуху, зовнішнім та внутрішнім озвученням транспорту, світловим табло, які сповіщають пасажирів про зупинки і т.д. Для підприємств-перевізників під час проведення конкурсу на перевезення пасажирів встановлюється вимога щодо забезпечення роботи на маршрутах транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Водночас, стан забезпечення доступності до відділень «Укрпошти» в Миколаївській області перебуває на незадовільному рівні. В першу чергу, через те, що із більше 300 відділень ПАТ «Укрпошта» на території області 200 відділень розміщуються у орендованих приміщеннях. Згідно ж із нормами законодавства облаштуванням безбар’єрного доступу має опікуватись саме власник приміщення. Інша проблема - близько 50 відділень розташовані в аварійних приміщеннях і будуть найближчим часом переміщені чи закриті.

Окрім того, Миколаївська дирекція ПАТ «Укрпошта» є безбалансовою філією товариства. Фінансування діяльності Миколаївської дирекції відбувається з Генеральної дирекції ПАТ «Укрпошта». Минулого року Миколаївською дирекцією Укрпошти до фінансового плану на 2018 рік було закладено 2,5 млн грн. на створення безперешкодного доступу. Нажаль, ці кошти не були погоджені інвестиційним комітетом Генеральної дирекції.

Олексій Савченко наголосив, що Миколаївська облдержадміністрація неодноразово піднімала питання щодо виділення коштів та рекомендувала відновити фінансування для створення забезпечення безперешкодного доступу до відділень для маломобільних осіб та осіб з інвалідністю.

«Створюючи безперешкодне середовище для людей з інвалідністю (доступність до об’єкта чи послуги), ми створюємо комфортне життя ще й для людей похилого віку, батьків з маленькими дітьми – фактично для всіх без винятку громадян», - резюмував голова ОДА.

 

 Всі новини  →