Миколаївська обласна
державна адміністрація
офіційний сайт

Обласна державна адміністрація

Районні державні адміністрації

Миколаївська обласна рада

Економіка

Регуляторна політика та підприємництво

Взаємодія з громадськістю

Консультації з громадськістю

Доступ до публічної інформації

Запобігання проявам корупції

Європейська інтеграція

Євроатлантична інтеграція

Адміністративні послуги

Центри надання адміністративних послуг

Громадська рада

Державні інформаційні ресурси

Реагування на критику

Децентралізація державної влади

Офіс розвитку Миколаївщини

Інформація для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Очищення влади

Режим підвищеної готовності

Герої не вмирають

Конкурсний відбір суб'єктів оціночної діяльності

Миколаївська обласна виборча комісія інформує

Інтерактивна мапа проектів будівництва

Державний кордон України

100-річчя державної служби України

Регіональна комісія з реабілітаціїПредставництво Президента України в Автономній Республіці Крим�������� �������� ����������� ������ �� ����� �� 2020 ����Важлива інформація для громадян, вимушених залишити свої оселі.
11 Січня 2019

У 2018 році втричі більше дітей, порівняно з попереднім періодом, було охоплено інклюзивним навчанням

Тема: Події

Інклюзивним навчанням на Миколаївщині у 2018 році охоплено 182 дитини з особливими освітніми потребами, що втричі більше, ніж у 2017. У 2018/2019 навчальному році вже 100 закладів освіти області реалізують інклюзивну модель навчання. В області працюють 19 інклюзивно-ресурсних центрів.

Про це повідомляє голова Миколаївської обласної державної адміністрації Олексій Савченко

«Завдяки нашій пильній і системній підтримці у 2018 році, що був на Миколаївщині роком освіти та інклюзивного навчання, в області пильна увага була приділена, зокрема, й розвитку інклюзії, створенню інклюзивно-ресурсних центрів та облаштуванню комфортних умов для навчання дітей», - відзначає голова ОДА Олексій Савченко.

Так, найбільше дітей з особливими освітніми потребами охоплено інклюзивним навчанням у містах Миколаєві, Вознесенську, Первомайську, Южноукраїнську, Березанському, Братському, Вітовському, Новобузькому, Снігурівському районах, Коблівській та Куцурубській об’єднаних територіальних громадах.

«Я поставив задання профільному департаменту проводити роз’яснювальну роботу з батьками щодо переваг інклюзивного навчання над індивідуальним. Усі діти повинні зростати і виховуватися у соціумі, ніхто не повинен відчувати дискомфорт. Сподіваємося, що з кожним роком кількість дітей у інклюзивних класах і групах буде зростати», - наголошує Олексій Савченко.

Відповідно до Меморандуму про співпрацю між Благодійним фондом Порошенка та обласною державною адміністрацією, органами місцевого самоврядування було заплановано створення 17 інклюзивно-ресурсних центрів. Наразі їх вже 19.

Вперше на Миколаївщині була розроблена обласна програма розвитку інклюзивної освіти. У 2018 році Миколаївська область отримала субвенцію у сумі 9,2 млн грн, ще 7 млн грн виділено з обласного бюджету на облаштування ІРЦ сучасними засобами та обладнанням, створення у закладах ресурсних кімнат та медіатек.

На Миколаївщині для цих потреб придбано та встановлено інтерактивні підлоги та пісочниці, LCD-панелі, персональні комп’ютери з контролерами дрібної моторики, медичне обладнання - дошки Євмінова, сухі каркасні басейни, тактильні поверхні та доріжки тощо.

«Така матеріально-технічна база є передумовою і необхідністю для належного функціонування ІРЦ, надання дітям з особливими освітніми потребами психологічної, педагогічної допомоги та забезпечення кваліфікованого супроводження», - аргументує Олексій Савченко.

Крім того, за сприяння Миколаївської обласної державної адміністрації на базі ЧНУ ім. Петра Могили створено перший в Україні Науковий дослідно-практичний центр «Рінохаб», що став партнером та навчальним майданчиком для педагогів щодо використання сучасного інтерактивного обладнання.

Нагадаємо, що в Миколаївській області посилено роботу щодо забезпечення безперешкодного середовища для осіб з інвалідністю, зокрема в закладах соціальної та медичної сфер. Крім того, Олексій Савченко доручив управлінню містобудування та архітектури ОДА вивчати всі будівельні проекти на Миколаївщині на врахування та дотримання інклюзивних норм і оновлених державних будівельних норм.Всі новини  →