Миколаївська обласна
державна адміністрація
офіційний сайт

Обласна державна адміністрація

Районні державні адміністрації

Миколаївська обласна рада

Економіка

Регуляторна політика та підприємництво

Взаємодія з громадськістю

Консультації з громадськістю

Доступ до публічної інформації

Запобігання проявам корупції

Європейська інтеграція

Євроатлантична інтеграція

Адміністративні послуги

Центри надання адміністративних послуг

Громадська рада

Державні інформаційні ресурси

Реагування на критику

Децентралізація державної влади

Офіс розвитку Миколаївщини

Інформація для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Очищення влади

Режим підвищеної готовності

Герої не вмирають

Конкурсний відбір суб'єктів оціночної діяльності

Миколаївська обласна виборча комісія інформує

Інтерактивна мапа проектів будівництва

Державний кордон України

100-річчя державної служби України

Регіональна комісія з реабілітаціїПредставництво Президента України в Автономній Республіці Крим�������� �������� ����������� ������ �� ����� �� 2020 ����Важлива інформація для громадян, вимушених залишити свої оселі.
16 Лютого 2019

Приватизація аварійних об’єктів комунальної власності дозволить зберегти історичну спадщину

Тема: Події

Будівлі у місті Миколаєві за адресами вул.Нікольська, 44-46 – непридатні до нормальної експлуатації. Цьому свідчить звіт про візуальне-технічне обстеження будівельних конструкцій, оцінка технічного стану та експлуатаційної придатності будівельних конструкцій та будівель в цілому.

Про це повідомила начальник управління з питань майна комунальної власності області департаменту економічного розвитку та регіональної політики Миколаївської облдержадміністрації Ольга Відіна.

Враховуючи непридатність до експлуатації, рекомендовано заборонити перебування людей в приміщеннях та обмежити доступ навколо будівель.

За словами очільниці управління, саме такий висновок став одним з факторів яким керувались депутати облради під час XXV позачергової сесії Миколаївської обласної ради сьомого скликання, коли приймали рішення про включення будівель за адресами: м. Миколаїв, вул. Нікольська, 44-46 до переліку об’єктів, які підлягають приватизації у 2019 році.

«Рішення про приватизацію дасть змогу зберегти історичну пам’ятку, адже будинки руйнуються, а орієнтовний розрахунок вкладень, яких потребує об’єкт – біля 60 млн грн. Враховуючи актуальність таких питань, як ремонт доріг, медичних закладів, шкіл тощо – приватизація найкращий шлях до порятунку будівель. Тим ліпше, що за новим законом про приватизацію всі об’єкти проходитимуть прозоро через аукціони. Кожен житель України зможе бачити ці об’єкти і приймати участь у покупці. Нагадаю, що будівлі про які говоримо – історична спадщина, отже в умовах аукціону буде прописано, що їх не можна руйнувати, а тільки реставрувати», - відмічає Ольга Відіна.

Вона також розповіла, що процедура проведення приватизації майна комунальної власності має чітко визначені етапи та встановлені строки їх проходження. Зокрема оцінка вартості об’єктів приватизації не може відбуватися на наступний день після прийняття рішення про можливість приватизації.

«Навколо цих будівель останнім часом багато розмов. Надходить багато запитів на надання публічної інформації. Дехто навіть вважає, що включення цих будівель до переліку об’єктів на приватизацію означає автоматичне отримання оцінки майна та іншої необхідної документації. Це не так. Існують встановлені законодавством норми і ми, як орган виконавчої влади, керуємось виключно законом», - каже Ольга Відіна.Всі новини  →