Миколаївська обласна
державна адміністрація
офіційний сайт

Обласна державна адміністрація

Районні державні адміністрації

Миколаївська обласна рада

Економіка

Регуляторна політика та підприємництво

Взаємодія з громадськістю

Консультації з громадськістю

Доступ до публічної інформації

Запобігання проявам корупції

Європейська інтеграція

Євроатлантична інтеграція

Адміністративні послуги

Центри надання адміністративних послуг

Громадська рада

Державні інформаційні ресурси

Реагування на критику

Децентралізація державної влади

ПОВІДОМ ПРО КОРУПЦІЮ

Інформація для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Очищення влади

Режим підвищеної готовності

Герої не вмирають

Конкурсний відбір суб'єктів оціночної діяльності

Миколаївська обласна виборча комісія інформує

Інтерактивна мапа проектів будівництва

Державний кордон України

100-річчя державної служби України

Регіональна комісія з реабілітаціїПредставництво Президента України в Автономній Республіці Крим�������� �������� ����������� ������ �� ����� �� 2020 ����Важлива інформація для громадян, вимушених залишити свої оселі.
14 Березня 2019

У Миколаєві відкрили виставку, що розвіює міфи про «антиукраїнський Донбас»

Тема: Події

14 березня у Миколаєві відкрили інформаційно-просвітницьку виставки «Донбас: переPROчитання образу», підготовленої Українським інститутом національної пам'яті спільно з Національним музеєм історії України. Контрпропагандистська виставка містить маловідомі матеріали з фондів Центрального державного архіву громадських об'єднань України, Галузевого державного архіву СБУ, а також документи з Державного архіву Донецької області (ФОТО).

Керівник апарату Миколаївської облдержадміністрації Олександр Демчук наголосив, що відвідання виставки та розуміння історії є вкрай важливим, адже це спростовує вигаданий образ «Донбасу» як «особливого» антиукраїнського регіону, що було створено російською пропагандою та поширено в українському суспільстві в умовах війни Росії проти України.

«Ця виставка – присвячена Донбасу і розвінчанню міфів про Донецьку та Луганську області, дійсно, вкрай необхідна, особливо на Півдні і Сході України. Тому що, на жаль, так історично склалося, що саме на цих територіях російська пропаганда надзвичайно впливала на людей, підміняла, пристосовувала історію і подавала її вигідною для себе. Більш того, подібну виставку можна присвятити й історії Півдня України. Адже навіть історія Миколаєва почалася зовсім не з приходу Князя Потьомкіна – у нашої області насичена славетна історія і ми не маємо права її відкидати. Ми маємо доносити правду до молоді, адже це боротьба за нашу національну свідомість», - підкреслив Олександр Демчук.

Як пояснюють автори виставки, в ній зібрані цікаві факти з історії заселення краю – вони мають показати Донбас, як своєрідне цивілізаційно-культурне перехрестя, простір який завжди був привабливим для людини. Значна увага приділена “антирадянським виступам” та проявам суспільної незгоди серед жителів Донецької та Луганської областей, що також спростовує образ найбільш зрадянізованого регіону України.Всі новини  →