Миколаївська обласна
державна адміністрація
офіційний сайт

Обласна державна адміністрація

Районні державні адміністрації

Миколаївська обласна рада

Економіка

Регуляторна політика та підприємництво

Взаємодія з громадськістю

Консультації з громадськістю

Доступ до публічної інформації

Запобігання проявам корупції

Європейська інтеграція

Євроатлантична інтеграція

Адміністративні послуги

Центри надання адміністративних послуг

Громадська рада

Державні інформаційні ресурси

Реагування на критику

Децентралізація державної влади

Офіс розвитку Миколаївщини

Інформація для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Очищення влади

Режим підвищеної готовності

Герої не вмирають

Конкурсний відбір суб'єктів оціночної діяльності

Миколаївська обласна виборча комісія інформує

Інтерактивна мапа проектів будівництва

Державний кордон України

100-річчя державної служби України

Регіональна комісія з реабілітаціїПредставництво Президента України в Автономній Республіці Крим�������� �������� ����������� ������ �� ����� �� 2020 ����Важлива інформація для громадян, вимушених залишити свої оселі.
14 Березня 2019

Інклюзивна освіта, професійно-технічні освітні заклади, підвезення учнів до опорних шкіл, - Олександр Кушнір про пріоритети в освітній галузі

Тема: Події

Подальший розвиток програми інклюзивної освіти, вирішення питання із підвезенням учнів до опорних шкіл в області, а також передача професійно-технічних навчальних закладів із державної у комунальну власність – пріоритетні цілі на 2019 рік в освітній галузі.

Про це заявив заступник голови Миколаївської обласної державної адміністрації Олександр Кушнір у ході публічного представлення звіту про виконання обласного бюджету Миколаївської області за 2018 рік у четвер, 14 березня. 

«Минулого року на Миколаївщині уперше запрацювала програма розвитку інклюзивною освіти. Ми не зупиняємося на досягнутому. Якщо минулого року виділено 7 млн грн, то цього вже 10. Завдяки Меморандуму, підписаному з дружиною Президента Мариною Порошенко про приєднання регіону до національного проекту Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації», який реалізується у співпраці з Міністерством освіти і науки України, в області створено 19 інклюзивно-ресурсних центрів. Ще 2 на стадії реалізації. Загалом у подальшому матимемо 26 закладів. Ставимо за ціль забезпечити цю мережу однаковим інклюзивним обладнанням для розвитку та навчання дітей», - прокоментував заступник голови ОДА. 

Олександр Кушнір також відзначив, що в області були складнощі по шкільним автобусам, однак, завдяки спільній позиції з депутатами обласної ради проголосовано і закладено  в облбюджеті необхідний ресурс. Так, при співфінансуванні з місцевих бюджетів поставлено за мету до 1 вересня забезпечити у повному обсязі шкільними автобусами учнів для підвезення до опорних навчальних закладів. 

Окремо заступник голови ОДА зупинився на питанні щодо професійно-технічних закладів. «Закон щодо їх статусу був прийнятий давно. Довгий час з незрозумілих причин нічого не робилося. На даний момент за короткий період нам вдалося підготувати всі необхідні документи по ліцеям  і направити на розгляд до облради, щоб ми могли їх передати з державної у комунальну власність. Це дозволить нарешті привести їх до належного стану і ефективно розпоряджатися майном. Впевнений, що депутати підтримають цю ініціативу, адже заклади наші, кошти виділяємо ми, а знаходяться вони у державній власності, що унеможливлює проведення будь-яких ремонтних робіт і т.д.», - відзначив Олександр Кушнір. 

Зазначимо, що за інформацією департаменту фінансів ОДА на освітню галузь минулого року було спрямовано 923,8 млн грн. 

Департамент освіти і науки облдержадміністрації є головним розпорядником коштів обласного бюджету. Протягом 2018 року через департамент здійснювалось фінансування 51 установи освіти. 

Видатки загального фонду обласного бюджету на утримання установ освіти і проведення освітніх заходів використано в сумі 757 878,6 тис. гривень, що становить 95 % річних уточнених призначень.  

В 2018 році обсяг коштів обласного бюджету, який спрямований на реалізацію заходів обласної цільової соціальної програми розвитку освіти Миколаївської області на 2017-2022 роки, склав 31 120,0 тис. гривень, що майже втричі більше ніж в 2017 році (в 2017 році – 11 833,5 тис. гривень).

Так, суттєво збільшено видатки для оновлення матеріально-технічної бази закладів загальної середньої освіти – 17 500,0 тис. гривень порівняно з 2 500,0 тис гривень в 2017 році.

Вперше спрямовано 6 000,0 тис. гривень на забезпечення доступом до використання підручників, навчально-методичних посібників в електронному вигляді учням закладів загальної середньої освіти.

Вперше спрямовано кошти у сумі 7 000,0 тис. гривень на створення умов для забезпечення освітніми послугами дітей з особливими освітніми потребами та придбання спеціальних засобів корекції.  

На виконання обласної програми «Безбар'єрна Миколаївщина» враховано кошти у сумі 36,00 тис. грн. для підготовки сурдоперекладачів у вищих навчальних закладах державної  форми власності Миколаївської області.

Також, на виконання обласної програми військово - патріотичного виховання населення Миколаївської області на 2015-2020 роки враховано 3 322,00 тис. грн. на проведення заходів з удосконалення системи військово-патріотичного виховання, в тому числі 2500,0 тис. гривень реалізація проектів військово-патріотичної спрямованості громадськими організаціями.

За рахунок освітньої субвенції у сумі 48 455,575 тис гривень придбано 8 шкільних автобусів, один з яких для осіб з особливими освітніми потребами;

- забезпечено створення умов для реалізації «Нової української школи» в інтернатних закладах; 

-  оснащено заклади загальної середньої освіти засобами навчання з фізики, хімії, біології, математики навчальними комп’ютерними комплексами з мультимедійними засобами навчання; 

- придбано обладнання для інноваційного навчально - тренінгового класу; придбано обладнання для кабінетів української мови в закладах загальної середньої освіти з навчанням мовами національних меншин, також придбано спортивне обладнання для УФК;

- за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» у сумі 6897,935 тис. гривень придбано  477 ноутбуків;

- за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на модернізацію та оновлення матеріально-технічної бази професійно-технічних навчальних закладів у сумі 2300,0 тис гривень придбано обладнання  державному навчальному закладу «Южноукраїнський професійний ліцей»; 

за рахунок залишку коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій у сумі 2 948,37 тис. гривень придбано комп’ютерну техніку, туристичне обладнання та водоочисне обладнання для закладів обласного підпорядкування;

- за рахунок коштів обласного бюджету у сумі 6600,0 тис. гривень забезпечено створення умов для забезпечення освітніми послугами дітей з особливими освітніми потребами у закладах освіти області, а саме: придбано меблі, медичне, інтерактивне та комп’ютерне обладнання для інклюзивно-ресурсних кімнат та медіа-центрів та спрямовано на реалізацію мікропроектів 306,91 тис. гривень (придбання комп’ютерного, холодильного обладнання).Всі новини  →