Миколаївська обласна
державна адміністрація
офіційний сайт

Обласна державна адміністрація

Районні державні адміністрації

Миколаївська обласна рада

Економіка

Регуляторна політика та підприємництво

Взаємодія з громадськістю

Консультації з громадськістю

Доступ до публічної інформації

Запобігання проявам корупції

Європейська інтеграція

Євроатлантична інтеграція

Адміністративні послуги

Центри надання адміністративних послуг

Громадська рада

Державні інформаційні ресурси

Реагування на критику

Децентралізація державної влади

ПОВІДОМ ПРО КОРУПЦІЮ

Інформація для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Очищення влади

Режим підвищеної готовності

Герої не вмирають

Конкурсний відбір суб'єктів оціночної діяльності

Миколаївська обласна виборча комісія інформує

Інтерактивна мапа проектів будівництва

Державний кордон України

100-річчя державної служби України

Регіональна комісія з реабілітаціїПредставництво Президента України в Автономній Республіці Крим�������� �������� ����������� ������ �� ����� �� 2020 ����Важлива інформація для громадян, вимушених залишити свої оселі.
14 Березня 2019

«Розвиток галузі охорони здоров’я – один з пріоритетів у роботі команди Олексія Савченка», - заступник голови Миколаївської ОДА

Тема: Події

Подальша робота над розвитком сфери охорони здоров’я залишається пріоритетною для команди голови Миколаївської ОДА Олексія Савченка. Так, серед важливих завдань на 2019-й рік - капітальний ремонт радіологічного корпусу Миколаївського обласного онкологічного диспансеру, подальше оновлення парку автомобілів швидкої медичної допомоги, будівництво нових амбулаторій та забезпечення існуючих сучасним обладнанням.

Про це повідомив заступник голови Миколаївської обласної державної адміністрації Олександр Кушнір у ході публічного представлення звіту про виконання обласного бюджету Миколаївської області за 2018 рік у четвер, 14 березня.

За словами заступника голови ОДА, серед проектів, які у 2019 р. будуть профінансовані за рахунок коштів ДФРР в Миколаївській області - капітальний ремонт радіологічного корпусу Миколаївського обласного онкологічного диспансеру. «Створення сучасного онкоцентру, ініційоване головою ОДА Олексієм Савченком – актуальне та важливе питання для громади області», - акцентував він.

Крім того, Олександр Кушнір повідомив про продовження роботи щодо оновлення парку автомобілів швидкої медичної допомоги. «Минулого року закупили 11 швидких до Миколаївського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Ще дві автівки отримали централізовано від Міністерства охорони здоров’я України. Цього року завдяки програмі оновлення парку швидких плануємо отримати ще 25 автомобілів. Такими темпами зможемо вже за 3-4 роки повністю оновити швидкі у лікарнях області», - зауважив заступник голови облдержадміністрації. 

Окремо було наголошено, що завдяки ініціативі Президента України Петра Порошенка в сільській місцевості по всій Україні, і Миколаївщина не є виключенням, створюються якісно нові умови для лікування жителів.

«Вже зараз завершується будівництво 14 амбулаторій. Цього ж року планово розпочнеться нове будівництво ще 13. Відзначу, що 27 медичних об’єктів - це не повна мережа, є частина амбулаторій в хорошому стані, куди буде придбано сучасне обладнання та забезпечено транспорт», - повідомив Олександр Кушнір.

Заступник голови ОДА також відзначив, що на жаль, минулого року, коли готувався проект бюджету, профільним заступником не було донесено та вирішено питання щодо забезпечення хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну в області. «На даний момент у нас незабезпеченість інсуліном становить близько 19 млн. Ситуацію виявили, проблематику вирішуємо. Формальний підхід тут не пройде», - сказав Олександр Кушнір.

Відзначимо, за інформацією департаменту фінансів ОДА на сферу охорони здоров’я минулого року спрямовано 933,7 млн грн. 

В області ефективно функціонують наступні програми:

- Обласна цільова соціальна програма протидії захворюванню на туберкульоз;

- Обласна цільова соціальна програма протидії ВІЛ-інфекції/СНІДУ;

- Обласна програма боротьби з онкологічними захворюваннями;

- Обласна програма запобігання та лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань;

Крім того, є:

-  Цільові видатки для лікування хворих методом гемодіалізу;

- Цільові видатки для виплати щомісячної допомоги ВІЛ-інфікованим дітям;

- Цільові видатки на придбання лікарських засобів, ВМП, лабораторних реактивів для спеціалізованих закладів охорони здоров'я, що надають медичну допомогу громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. 

Серед якісних показників, досягнутих в результаті реалізації програм та заходів:

- Кількість коронарографій збільшилась на 13,6 %

- Лікарняна летальність  від інфаркту міокарда зменшилась на 2,2% 

- Зменшилась захворюваність (в розрахунку на 100,0 тис. населення): на туберкульоз з 59,7 до 57,5; на ВІЛ/СНІД з 80,3 до 75,2;

- онкологічна захворюваність з 400,2 до 392,5, дорічна летальність на 0,8%;

- Смертність від туберкульозу зменшилась з 7,7 до 6,5;

- Протягом 2018  року процедуру гемодіалізу  проведено 177 пацієнтам;

- Забезпечено препаратами інсуліну та десмопресину  5155  осіб.

Також за рахунок коштів обласного бюджету в загальній сумі 52 502,3 тис. грн. в 2018 році приступили до навчання в медичних коледжах 1814 осіб, отримали кваліфікацію середнього медичного персоналу  481 особа.  

До того ж, загальний обсяг видатків на оновлення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров'я обласної комунальної власності в 2018 році склав 66 477,7 тис. грн., в тому числі:

- за рахунок обласного бюджету 22 833,3 тис. грн.;

- за рахунок залишку коштів медичної субвенції, що склався за станом на 01.01.2018 року  10 760,5 тис. грн.;

- за рахунок інших джерел (субвенції, власні надходження тощо)  32 883,9  тис. грн.Всі новини  →