Миколаївська обласна
державна адміністрація
офіційний сайт

Обласна державна адміністрація

Районні державні адміністрації

Миколаївська обласна рада

Економіка

Регуляторна політика та підприємництво

Взаємодія з громадськістю

Консультації з громадськістю

Доступ до публічної інформації

Запобігання проявам корупції

Європейська інтеграція

Євроатлантична інтеграція

Адміністративні послуги

Центри надання адміністративних послуг

Громадська рада

Державні інформаційні ресурси

Реагування на критику

Децентралізація державної влади

Офіс розвитку Миколаївщини

Інформація для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Очищення влади

Режим підвищеної готовності

Герої не вмирають

Конкурсний відбір суб'єктів оціночної діяльності

Миколаївська обласна виборча комісія інформує

Інтерактивна мапа проектів будівництва

Державний кордон України

100-річчя державної служби України

Регіональна комісія з реабілітаціїПредставництво Президента України в Автономній Республіці Крим�������� �������� ����������� ������ �� ����� �� 2020 ����Важлива інформація для громадян, вимушених залишити свої оселі.
18 Квітня 2019

На шляху до енергонезалежності: на Миколаївщині відкрили новозбудовану сонячну електростанцію із обсягом інвестицій у 11 млн євро

Тема: Події

Миколаївщина продовжує доводити свій лідерський потенціал із впровадження систем альтернативної енергетики, зокрема, завдяки тому, що в регіоні активно будуються сонячні електростанції. Так, у четвер, 18 квітня,  у селі Калинівка Вітовського району було відкрито новозбудовану сонячну електростанцію потужністю у 13,6 МВт та загальним обсягом інвестицій у розмірі 11 млн євро (ФОТО).

Будівництво нової електростанції розпочалось у вересні 2018 року. Наразі вона складається із більше ніж 39 тисяч сонячних панелей і 5 інверторів, які встановлені  для управління напругою. Загальна площа ділянки, на якій розташована станція, складає більше 20 гектарів. Завдяки цьому, кількість викидів вуглекислого газу, у порівнянні з вугільними електростанціями, буде зменшено на 18 тисяч тисяч тон/рік.

Участь у відкритті потужного енергетичного об’єкту взяли Надзвичайний та Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук, керівництво фірми-інвестора – канадської компанії Refraction Asset Management та компанії TIU Канада в Україні, керівник апарату Миколаївської облдержадміністрації Олександр Демчук, амбасадор відновлювальної енергетики Руслана Лижичко, представники Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України,  депутати, керівники місцевих органів влади, представники бізнес-спільноти.

«Буквально два роки тому ми розпочинали весь цей процес, і дуже приємно за такий короткий термін бачити неймовірні результати спільної роботи. Це вже 8-й об’єкт сонячної енергетики на Миколаївщині. На шляху до Європи, ми розуміємо важливість розвитку енергетичної сфери. Тому маємо позицію та бачення  голови облдержадміністрації Олексія Савченка щодо залучення інвестицій. Це один з пріоритетних напрямків роботи, тож зі свого боку місцева влада надала усю необхідну підтримку в рамках діючого законодавства. Мені дуже приємно, що інвестори вірять в потенціал Миколаївської області, вірять в Україну і ми успішно рухаємось до енергонезалежності та зеленої енергетики», - прокоментував керівник апарату Миколаївської ОДА Олександр Демчук.

Нагадаємо, що влітку 2017 року відбулась зустріч між керівництвом Миколаївської облдержадміністрації та канадської компанії TIU Canada Ltd стосовно залучення прямих інвестицій в розвиток сонячної енергетики та енергетичну сферу Миколаївської області. А вже влітку минулого року компанія отримала відповідний дозвіл на початок будівництва сонячної електростанції потужністю 13,575 МВт. Наразі ця електростанція – друга інвестиція в рамках угоди про Зону вільної торгівлі між Україною та Канадою, яка набула чинності в серпні 2017 року.

Зазначимо, що компанія  Refraction Asset Management (RAM), що є материнською компанією  TIU Канада,  це канадський сімейний офіс заснований у 2012 році, що інвестує на ранньому стані в Канаді, США та в окремих країнах, що розвиваються в проектах пов'язаних з енергетикою та ін.Всі новини  →