Миколаївська обласна
державна адміністрація
Важлива інформація для громадян, вимушених залишити свої оселі.

В обласний онкологічний диспансер придбано сучасне медичне обладнання для проведення лапароскопічної діагностики і лікування

10 Липня 2019

Тема: Події

В останні роки змінюються підходи вчених до лікування онкологічних захворювань. Якщо недавно практично всіх онкологічних пацієнтів оперували відкритим способом, то сьогодні настає ера ендоскопічної хірургії. При цьому провідні фахівці земної кулі впевнені, що через 20 років більшість пухлин не будуть видаляти оперативним шляхом - їх лікуватимуть шляхом застосування новітніх хіміотерапевтичних препаратів і променевої терапії.

5 липня після проведення тендеру на придбання сучасного лапароскопічного обладнання, через систему «Prozorro» в обласний онкологічний диспансер поставлено комплект медичного обладнання фірми «LAPOMED». Обладнання придбано за кошти залишків медичної субвенції 2018 року. Загальна сума фінансування склала 1859,0 тис. грн.

В усьому світі все більшої популярності набирає малоінвазивна хірургія, зокрема лапароскопічний метод. І недарма: лапароскопія - це найменш травматичні хірургічні втручання. Завдяки лапароскопії при хірургії будь-якої складності приблизно у 4–5 разів знижується ризик та частота ускладнень у пацієнта, в декілька разів зменшуються періоди госпіталізації та реабілітації. Також приваблює й естетичний аспект лапароскопії - шрами після таких операцій незначні.

Лапароскопія – це огляд органів черевної порожнини спеціальним інструментом-ендоскопом, що здійснюється шляхом проколу в черевній стінці. В медицині існує два поняття цієї процедури – діагностична лапароскопія та оперативна.

Вже 8 липня лікарями хірургами – гінекологами облонкодиспансеру Максимом Безносенко та Інною Ковальовою з використанням нового лапароскопічного обладнання проведена перша операція - видалення метастазу Крукенберга у хворої на рак молочної залози.

Коли застосовується лапароскопія

Загалом ця процедура застосовується при оперативному лікуванні багатьох захворювань черевної порожнини.

Досвідчені лікарі хірурги, гінекологи, урологи, онкогінекологи тощо, проводять малотравматичні лапароскопічні операції при різних доброякісних і злоякісних захворюваннях.

• При гінекологічній патології: доброякісні пухлини та кісти яєчників, фіброміоми матки, ендометріоз, операції при випаданні органів малого таза, нетриманні сечі.

• При пухлинах органів черевної порожнини: шлунка і кишечника, прямої кишки.

• При пухлинах нирок, сечового міхура, передміхурової залози.

• При онкогінекологічних захворюваннях: рак тіла і шийки матки, рак яєчників.

Якщо раніше застосовувався відкритий доступ до органів черевної порожнини для діагностики та оперативного лікування, то зараз застосовується й лапароскопія.

Переваги лапароскопії:

• низька травматичність і косметичний эфект – шви після лапароскопії майже непомітні

• крововтрата пацієнта під час здійснення діагностичної чи оперативної лапароскопії – на низькому рівні

• лікар має можливість виконувати органозберігальні операції

• вартість лапароскопії цілком доступна широкому колу хворих

• реабілітація проходить у короткий термін

• час перебування хворого в стаціонарі скорочується.

Як виконується лапароскопія

Перед проведенням методу діагностики чи лікування пацієнт проходить підготовку, яку призначає лікар. Вона підбирається в індивідуальному порядку – наприклад, пацієнтові може бути призначено утримання від прийому їжі та води за 8-12 годин до призначеної лапароскопії, у деяких випадках обов’язковим є проведення очисної клізми.

Проведення лапароскопії здійснюється за допомогою спеціальної оптичної трубки із системою оптичних лінз, від яких іде передача зображення внутрішніх органів на відеокамеру. Від відеокамери до монітора надходить чітка картинка, за якою орієнтується лікар при виконанні маніпуляції.

Ускладнення при лапароскопії

Негативні наслідки у відновлювальному періоді відзначаються вкрай рідко. Але будь-яке хірургічне втручання може потягнути за собою поранення судин, лапароскопія не є винятком, але указані ускладнення в практичній роботі хірургів зустрічається значно рідше. Результатом такого поранення може стати крововилив у черевну порожнину, розвиток запального процесу. Така ситуація зазвичай може закінчуватися збільшенням об’єму операції.

Лапароскопія є також оптимальним рішенням при виборі методу проведення діагностичних процедур. Як правило, спочатку проводиться діагностика і потім оперативне втручання.

Облдержадміністрація та управління охорони здоров’я ОДА тримають на постійному контролі один з пріоритетних напрямків розвитку медичної галузі – покращення матеріально-технічної бази, що дозволяє підняти на новий рівень якість надання медичної допомоги населенню Миколаївської області.Всі новини  →