Миколаївська обласна
державна адміністрація
офіційний сайт

Обласна державна адміністрація

Районні державні адміністрації

Миколаївська обласна рада

Економіка

Регуляторна політика та підприємництво

Взаємодія з громадськістю

Консультації з громадськістю

Доступ до публічної інформації

Запобігання проявам корупції

Європейська інтеграція

Євроатлантична інтеграція

Адміністративні послуги

Центри надання адміністративних послуг

Громадська рада

Державні інформаційні ресурси

Реагування на критику

Децентралізація державної влади

ПОВІДОМ ПРО КОРУПЦІЮ

Інформація для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Очищення влади

Режим підвищеної готовності

Герої не вмирають

Конкурсний відбір суб'єктів оціночної діяльності

Миколаївська обласна виборча комісія інформує

Інтерактивна мапа проектів будівництва

Державний кордон України

100-річчя державної служби України

Регіональна комісія з реабілітаціїПредставництво Президента України в Автономній Республіці Крим�������� �������� ����������� ������ �� ����� �� 2020 ����Важлива інформація для громадян, вимушених залишити свої оселі.
02 Грудня 2019

Відкриття виставки творів заслуженого художника України А.П. Завгороднього

Тема: Події

Комунальний заклад культури «Миколаївський обласний художній музей ім. В.В. Верещагіна» 05 грудня 2019 р. о 16-00  відкриває виставку творів заслуженого художника України А.П. Завгороднього з циклу «Легенди Миколаєва», «Геній морської стихії» з фондів музею та приватної збірки родини митця.

Анатолій Завгородній народився 28 грудня 1929 р. в місті Знаменка Алтайського краю в сім’ї тесляра. 1937 року родина переїхала до Казахстану, де він і закінчив середню школу. Ще з дитинства тягнувся до олівця та паперу, особливо захоплювався малюванням моря. 1947 року переїхав до Миколаєва і влаштувався працювати учнем художника в майстерню кінореклами при обласному управлінні культури. Протягом 1950 – 1953 рр. проходив військову службу. На початку 1950-х років вступив до Миколаївського Товариства художників. З 1954 р. працював в майстернях Художнього фонду УРСР, брав участь в обласних, республіканських, міжнародних виставках. 1956 року роботи автора уперше експонувалися на виставці Товариства художників.

Працював в техніці акварелі та олійного живопису. Основна тематика – корабельна і морська романтика, улюблений колір – сірий. Добре відомі його серії робіт «Миколаїв – корабельний край» (1966–1977), «Біля рідних берегів» (1966–1979), «Азовсталь» (1976), «Чорноморський суднобудівний» (1968–1977), «Миколаїв – колиска Чорноморського флоту» (1959–1976), «Королівський замок» (1981– 1983), «Гранд –канал» (1984–1986), «По містах – героях» (1974–1978), «Зустріч в океані» (1988), «Витівки Воланда» (1989), «Нехороша квартира» (1990), (дві останні – за мотивами роману М. Булгакова «Майстер і Маргарита»), «По Венеції» (1990).

Роботи автора знаходяться в музеях України, в картинних галереях і приватних зібраннях багатьох країн Азії, Америки, Європи. Твори художника високопрофесійні, мудрі, щирі, світлі, добрі, живі.

Анатолій Петрович Завгородній зробив вагомий внесок у культурне життя Миколаївщини, образотворче мистецтво України і взагалі у мистецтво ІІ половини ХХ і початку ХІХ століть. Він був одним із тих, кого називають взірцем у мистецтві. Його твори є прикладом наслідування для сучасників і прийдешніх поколінь. Творча спадщина митця налічує десятки сотень творів.

Нагороджений медаллю «За доблесну працю у Великій Вітчизняній війні 1941 – 1945 рр.», орденом «Знак Пошани», Почесним знаком Міністерства культури і мистецтв, Почесною грамотою Кабінета Міністрів України. Удостоєний звання лауреата премії ім. Миколи Аркаса (1994), а також «Городянин року» (2004). Член Національної спілки художників України (1967). Заслужений художник України (1977).

На виставці представлено твори Анатолія Завгороднього з колекції музею, а також експозицію доповнюють роботи майстра, надані його донькою Ганною Завгородньою. Виставка присвячена 90-річниці від дня народження художника.Всі новини  →