Миколаївська обласна
державна адміністрація
офіційний сайт

Обласна державна адміністрація

Районні державні адміністрації

Миколаївська обласна рада

Економіка

Регуляторна політика та підприємництво

Взаємодія з громадськістю

Консультації з громадськістю

Доступ до публічної інформації

Запобігання проявам корупції

Європейська інтеграція

Євроатлантична інтеграція

Адміністративні послуги

Центри надання адміністративних послуг

Громадська рада

Державні інформаційні ресурси

Реагування на критику

Децентралізація державної влади

ПОВІДОМ ПРО КОРУПЦІЮ

Інформація для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Очищення влади

Режим підвищеної готовності

Герої не вмирають

Конкурсний відбір суб'єктів оціночної діяльності

Миколаївська обласна виборча комісія інформує

Інтерактивна мапа проектів будівництва

Державний кордон України

100-річчя державної служби України

Регіональна комісія з реабілітаціїПредставництво Президента України в Автономній Республіці Крим�������� �������� ����������� ������ �� ����� �� 2020 ����Важлива інформація для громадян, вимушених залишити свої оселі.
14 Січня 2020

На Миколаївщині під урожай 2020 року озимі культури посіяно на 750 тис.га

Тема: Події

З осені минулого року в Миколаївській області озимі сільськогосподарські культури, під урожай 2020 року, посіяно на площі майже 750 тис.га, (що на 1 % більше рівня минулого року) з яких 656 тис.га – зернові, в тому числі озимої пшениці – 436 тис.га, озимого ячменю – 219 тис.га, жита 0,3 тис.га. Озимий ріпак посіяно на площі майже 92 тис.га.

Про це інформує департамент агропромислового розвитку ОДА.

В області запроваджено щотижневий моніторинг стану озимини і згідно з оперативними даними районних управлінь та відділів агропромислового розвитку, сходи зернових культур отримано на 87 % посівних площ і складають 568 тис.га. В доброму і задовільному стані знаходиться майже 453 тис.га (80 %), в слабкому і зрідженому біля 116 тис.га (20 %). В тому числі сходи озимої пшениці отримано на площі 375 тис.га (86 %), з яких в доброму і задовільному стані знаходиться 296 тис.га (79 %), в слабкому та зрідженому – 79 тис.га (21 %).

Поряд з цим сходи озимого ріпаку отримано на площі майже 81 тис.га, що складає 88 % до посіяних площ, з них в доброму стані знаходиться біля 30 тис.га (37 %), в задовільному – 26 тис.га (32 %), в слабкому і зрідженому – 25 тис.га (31 %).

Складна ситуація склалася в північних районах нашої області, де спостерігається найнижчий показник по отриманих сходах і всі вони знаходяться в слабкому і зрідженому стані. Причиною цього стали складні агрокліматичні умови в період осінньої посівної кампанії, а саме дефіцит вологи в грунті.

Наразі погодні умови для перезимівлі озимих культур задовільні, шкідливих для рослин явищ не спостерігається і вони знаходяться в стані неглибокого зимового спокою.  Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння у найхолодніші ночі зимового періоду знижувалася до 2-4° морозу, що значно вище критичної температури вимерзання. Розрахункова критична температура вимерзання на кінець першої декади січня для озимої пшениці в фазі кущіння становить 14-16˚ морозу.

В подальшому їх стан буде повністю залежати від температурного режиму, наявності і висоти снігового покриву, ступеня загартованості рослин.

Більш детальні висновки про хід перезимівлі озимих культур можна буде зробити після відновлення їх вегетації.

В третій декаді січня науковими установами планується відібрати зразки озимих зернових культур (моноліти), за результатами відрощування яких буде визначено життєдіяльність рослин. 

Спостереження за станом озимини триває і сільгосптоваровиробниками області ведеться накопичення мінеральних добрив для їх підживлення.

 Всі новини  →