Миколаївська обласна
державна адміністрація
офіційний сайт

Обласна державна адміністрація

Районні державні адміністрації

Миколаївська обласна рада

Економіка

Регуляторна політика та підприємництво

Взаємодія з громадськістю

Консультації з громадськістю

Доступ до публічної інформації

Запобігання проявам корупції

Європейська інтеграція

Євроатлантична інтеграція

Адміністративні послуги

Центри надання адміністративних послуг

Громадська рада

Державні інформаційні ресурси

Реагування на критику

Децентралізація державної влади

ПОВІДОМ ПРО КОРУПЦІЮ

Інформація для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Очищення влади

Режим підвищеної готовності

Герої не вмирають

Конкурсний відбір суб'єктів оціночної діяльності

Миколаївська обласна виборча комісія інформує

Інтерактивна мапа проектів будівництва

Державний кордон України

100-річчя державної служби України

Регіональна комісія з реабілітаціїПредставництво Президента України в Автономній Республіці Крим�������� �������� ����������� ������ �� ����� �� 2020 ����Важлива інформація для громадян, вимушених залишити свої оселі.
29 Січня 2020

Проєкт Стратегії розвитку Миколаївської області на період 2021-2027 роки направлять для розгляду Керівному комітету

Тема: Події

 Робоча група  з розроблення  проєкту Стратегії розвитку Миколаївської області на 2021-2027 роки та Плану заходів з її реалізації у 2021- 2023 роках більшістю голосів прийняла рішення про направлення проєкту Стратегії на схвалення керівним комітетом з послідуючим внесенням цього документу на затвердження сесії обласної ради.

 
Таке рішення було прийнято у середу, 29 січня, у ході засідання робочої групи з розроблення  проекту Стратегії розвитку Миколаївської області на 2021-2027 роки під керівництвом голови робочої групи - заступника голови облдержадміністрації Тетяни Стахевич, за участі заступника голови ОДА Олександра Коваленка та радника голови ОДА Сергія Бичкова.  Зміни до складу робочої групи внесені розпорядження голови ОДА Олександра Стадніка №17-р від 29.01.2020 року. 
 
Тетяна Стахевич зазначила, що необхідністю підготовки Стратегії розвитку Миколаївської області на період з 2021 по 2027 роки є закінчення терміну дії нині чинної Стратегії розвитку до 2020 року та Плану заходів на 2018-2020 роки, зміни нормативних документів відповідно до яких проходить державний розвиток та розвиток регіону. Окрім того, доцільність підготовки нового стратегічного документу розробленого на період, який синхронізується з плановими бюджетними циклами Європейського Союзу та з урахуванням змін у законодавстві, а також надання можливості області залучати для її розвитку додаткові кошти у т.ч. ДФРР. 
 
У ході наради відзначено, що зміни, які внесені до нормативних документів, що формують державну регіональну політику стосуються, зокрема, порядку розроблення регіональних стратегій та планів заходів з їх реалізації з урахуванням «СМАРТ-спеціалізації»; проведення стратегічної екологічної оцінки документів державного планування (стратегії, плани, схеми, містобудівна документація та ін. програмні документи).
 
«Стратегія розвитку області виступає основним документом для реалізації соціально-економічного розвитку громад області, основним завданням якої є досягнення довгострокових цілей розвитку регіону та підвищення його конкурентоспроможності. Протягом останніх двох місяців облдержадміністрація активно працювала над проєктом Стратегії. Численні рази збиралася робоча група та фокус-групи, до роботи активно залучалося експертне середовище. Протягом цього часу проект Стратегії зазнав доопрацювань, змін та доповнень майже на 40%. На сьогодні робота над проектом Стратегії розвитку Миколаївської області на 2021-2027 роки набуває кінця», - прокоментувала Тетяна Стахевич. 
 
На виконання вимог чинного законодавства при розробці Стратегії вперше закладені принципи смарт-спеціалізації регіону.  Визначення сфер смарт-спеціалізації  здійснювалося на основі кількісного та якісного аналізу. До цієї роботи було залучено Інститут державного управління Чорноморського національного університету іменні Петра Могили.  Членами Робочої групи було розроблено матрицю стратегічних операційних цілей та завдань. 
 
Наразі в проєкті Стратегії розвитку Миколаївської області на період з 2021 по 2027 роки  визначено 4 основні стратегічні цілі:  
- Стійке економічне зростання  багатогалузевої економіки;  
- Висока якість життя людини;  
- Збереження та розвиток територій; 
- Конкурентоспроможна економіка на основі  інноваційного та високотехнологічного розвитку. 
Також до складу стратегічних цілей входять 14 операційних цілей, які містять              27 завдань та мають  99 потенційно можливих сфер реалізації проєктів Стратегії.
 
Представники департаменту економічного розвитку та регіональної політики ОДА зазначили, що до  процесу  розробки Стратегії  було залучено  експертів  Групи радників  з  впровадження  державної  регіональної  політики Програми  «ULEAD  з  Європою»,  регіонального координатора ПРООН з досягнення Цілей сталого розвитку в Миколаївській області.


Всі новини  →